Chata Ťatliakova na Oravě se snídaní - pravý relax pod hřebenem Roháčských štítů

Ťatliakova chata, Slovensko - Zuberec - Roháčska dolina

Sledujte provoznu a upozorníme Vás na novou nabídku

Tato nabídka již skončila, ale našli jsme pro vás ideální náhradu:

9,2

Vynikající hodnocení
(15 hodnocení)

Chata Ťatliakova na Oravě se snídaní - pravý relax pod hřebenem Roháčských štítů

LokalitaŤatliakova chata, Slovensko - Zuberec - Roháčska dolina (mapa)

Platnost Platnost kupónu je od 15.7.2019 do 31.10.2019 dle dostupnosti.

Vychází slunce, jehož paprsky se lámou o vrcholky hor. První ranní vánek vás ihned po snídani povzbudí k výpravě na brzkou túru po okolí. Ještě hlt čerstvé kávy a můžete vyrazit. O turistické trasy různé náročnosti zde není nouze. U jezírka si na chvilku sednete pod dřevěný přístřešek a vychutnáte si ten nádherný výhled na Ostrý Roháč a Plačlivé. Vítejte na chatě Ťatliakova.

O chatě

Ťatliakova chata nebo "Ťatliačka" (1374 m nm) leží na křižovatce turistických tras, u Ťatliakovo Jezero. Cesty od chaty vedou na Roháčská plesa, Rakona, Ostrý Roháč, Plačlivé či Volovec. Chata je ideálním místem, odkud lze odstartovat túru po hřebeni Západních Tater. Je také oblíbeným cílem pro cyklisty, kteří mají rádi horské trasy. K chatě se lze dostat pouze pěšky. Od Zverovky (kde stojí autobus) je to přibližně 1,5 hodiny chůze po asfaltové cestě.

Ubytování

Na chatě je možnost občerstvení a od července 2017 také ubytování v nově zrekonstruovaných podkrovních prostorách s kapacitou 25 lůžek. Každý pokoj má vlastní umyvadlo a prostor pro odložení věcí. Sprchy a WC jsou rozděleny na mužské a ženské. V případě nouze je možné využít noclehárna s matracemi, v tom případě je třeba si přinést vlastní spací pytel. Přízemí zabírá prostorná jídelna s krbem, při kterém se lze ohřát, pokud vás na horách zastihne nepříznivé počasí.

Stravování

Krahujová kuchyně potěší hladový krk nejednoho malého i velkého horala. Tradiční polévky zahřejí na duši iv bříšku. Sladké a slané varianty našich minutek vám zas doplní energii před nebo po zaslouženém turistickém výkonu.

Jídelní část disponuje 40 místy k sezení s krbem, při kterém se můžete ohřát v čase nepříznivého počasí. Venkovní posezení umožňuje posiedku při deseti stolech pro přibližně 60 lidí a odpočinout si na dřevěné houpačce a skluzavce pro nejmenší.

Při Ťatliakovom jezírku zase můžete využít posezení pod dřevěným přístřeškem s krásným výhledem na Ostrý Roháč a Plačlivé.

Aktivity v okolí

V okolí naší chaty je nepočítaně možností na sportovní aktivity - pěší a vysokohorskou turistiku dolinami a hřebenem Roháčů. Na výběr je množství turistických stezek různé náročnosti. V blízkosti jsou kvalitní lyžařská střediska, vodní park s termální vodou, tradiční kultura slovenské vesnice v muzeu Oravské vesnice Zuberec, zda útroby nedávno zpřístupněné Brestovská jeskyně.

Tipy na turistiku  

lehká úroveň

 • Ťatliakova chata - Roháčská plesa - Roháčský vodopád - Adamcuľa - Ťatliakova chata / Zverovka ( 3:00 hod., 8.6 km - převýšení 555 m)
 • Ťatliakova chata- Sedlo zabrat - látání dolina - Zverovka ( 2:40 hod. 7.5 km - stoupání 316 m, klesání 675 m)
 • Ťatliakova chata - Sedlo zabrat - Rakona - Luční - látání dolina - Zverovka ( 4:10 hod., 11.2 km - střední úroveň - stoupání 577 m, klesání 936 m)

Střední úroveň
 • Ťatliakova chata - Smutná dolina - Smutné sedlo - Žiarska chata - Ústí (bus) ( 4:20 hod., 11.8 km - stoupání 608 m, klesání 1082 m)
 • Ťatliakova chata - Sedlo zabrat - Rakona - Lúčna- Sedlo pod Osobitou - Zverovka ( 5:05 hod., 13.5 km - stoupání 815 m, klesání 1159 m)

Těžká a velmi těžká úroveň

 • Ťatliakova chata - Sedlo zabrat - Rakona - Volovec - Ostrý Roháč - Plačlivé - Smutné sedlo - Ťatliakova chata (nebo opačný směr) ( 6:15 hod., 11 km - těžká úroveň (řetězové úseky) - převýšení 1121 m)
 • Ťatliakova chata - Roháčská plesa - Spálená dolina - Baníkov - Hrubá kopa - Tri kopy - Smutné sedlo - Ťatliakova chata (nebo opačný směr) ( 7:00 hod., 13.2 km - těžká úroveň (řetězové úseky) - převýšení 1199 m)
 • Ťatliakova chata - Roháčská plesa - Sedlo pod Baníková - Pachoľa - Spálená - Skriniarky - Salatín - Brestová - Zverovka ( 8:30 - těžká úroveň (řetězové úseky) - stoupání 1346 m, klesání 1705 m)

koupaliště

 • Meanderpark Oravice - vzdálenost 29 km, celoroční provoz, bazény s termální vodou, vodní atrakce, tobogány, gejzíry, trysky, masáže

Kulturní a přírodní dědictví

 • Muzeum oravské vesnice - vzdálenost 9 km, celoroční provoz, prohlídka lidové architektury, ukázky života lidí z historie Oravy
 • Brestovská jeskyně - první zpřístupněná jeskyně Oravy a Západních Tater, rozsáhlý hydrologický systém, pozoruhodná morfologií prostorů, vzácná jeskynní fauna

Co se nám na této nabídce nejvíce líbí

 • Skutečný relax ve výšce 1374 m n.
  Skutečný relax ve výšce 1374 m n.
 • Ubytování přímo v lůně přírody
  Ubytování přímo v lůně přírody
 • Ideální místo, odkud lze vyjít na túru
  Ideální místo, odkud lze vyjít na túru
 • K chatě se lze dostat pěšky
  K chatě se lze dostat pěšky
 • Snídaně v ceně pobytu
  Snídaně v ceně pobytu

Ukončené
440 Kč

Běžná cena: 880 Kč

Hodnocení zákazníků SlevaDne

9,2

Vynikající hodnocení

15 hodnocení

12 zákazníků doporučuje

9,3

velmi ochotný personál výborný výchozí bod pro tury po Roháčích nádherná lokalita

Zákazník SlevaDne, 22. září 2019

Hodnotil nabídku Pobyt pro 1 osobu na 1 noc během týdne...


9,8

Výborný a ochotný personál, ubytovanie, odporúčam.

Gabriela, 24. září 2019

Hodnotil nabídku Pobyt pre 1 osobu na 1 noc

Kontakt

Ťatliakova chata

Ťatliakova chata

Zuberec – Roháčska dolina


http://tatliacka.sk

Zobrazit partnerskou stránku

Aktivity v okolí

1
km
Roháče - Spálená

Roháče - Spálená

Vyznavači zimních sportů a krásné přírody si určitě zamilují středisko umístěné v prostředí Západních Tater - Roháčů. Lyžařské středisko Roháče Spálená je uloženo v údolí pod... Víc Salatínami. Náročnější jistě ocení alpinistickou free zónu a snowboard park. Běžkařům se zase bude líbit 11,3 km trať. Celková délka sjezdovek je 5 km. V rámci střediska najdete i parkoviště, bufety s vnějšími terasami, servis, půjčovnu a školu lyžování a snowboardingu.

2
km
Roháčská plesa

Roháčská plesa

Roháčská plesa jsou asi nejvíce navštěvovanou lokalitou v Západních Tatrách. Hlavní čtyři plesa se nacházejí v "terasách" nad sebou, na sestupu přes Spálenou dolinu se nachází... Víc další, Opálové plíšky a níže najdete Roháčský vodopád.

3
km
Ostrý Roháč

Ostrý Roháč

Ostrý Roháč je vrchol, na který se dostanete po silnici ze Smutného na Jamnické sedlo. Skalními úseky a řetězy se řadí mezi ty těžší turistické úseky, které najdete v Západních... Víc Tatrách. Naskytnou se vám tu ale krásné výhledy, například na Roháčská plesa.

5
km
Juráňova dolina

Juráňova dolina

Tuto krásnou dolinu najdete v severní části Západních Tater u hranic s Polskem. Potok zde vytvořil soutěsky a skalní útvary, které jsou zde největšími lákadly. Vedle potoka se... Víc nachází několik naučných tabulí, které se věnují místní přírodě a dějinám. Trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi.

6
km
Brestovská jeskyně

Brestovská jeskyně

Tato jeskyně byla lidem známá odpradávna, veřejnosti ji ale zpřístupnili teprve nedávno. Nachází se naproti skanzenu v Zuberci a je to jediná veřejnosti přístupná jeskyně na... Víc Oravě. Procházka po zpřístupněné části jeskyně trvá kolem 50 minut a návštěvníci během ní zdolají 434 metrů a 240 schodů.

6
km
Muzeum oravské dědiny

Muzeum oravské dědiny

Skanzen se nachází v krásném prostředí Západních Tater. Najdete zde více než 50 staveb lidové architektury, které připomínají jednotlivé části Oravy, ale i technické památky,... Víc například mlýn na vodní pohon. Nad "vesničkou" se tyčí dřevěný gotický kostel sv. Alžběty Uherské ze začátku 15. století.

9
km
Medvědí štola

Medvědí štola

Medvědí štola je jediným veřejně přístupným důlním dílem na Liptově. Zároveň je nejdelší štolou v Západních Tatrách. Návštěvníci této štoly se seznámí s tajuplnými podzemními... Víc prostorami vyhloubenými v průběhu dlouhých desetiletí. První úsek expozice je uměle osvětlen, v dalším návštěvníci používají čelové lampy a v posledním jsou jediným zdrojem světla klasické olejové kahance.

9
km
Skipark Oravice

Skipark Oravice

Skvelé miesto, kde si užijete tú správnu oravskú lyžovačku. Jedná sa o jediné stredisko na Slovensku, ktoré je prepojené s kúpaním a oddychom v termálnych vodách v jednom areá... Vícli. Vrchol, odiaľ sa dá lyžovať leží v nadmorskej výške 1055 metrov, pričom celková dĺžka zjazdoviek je 7,45 km. Okrem toho tu nájdete aj 3 bežecké trasy, pre bežkárov je celkovo k dispozícií až 35 km.

9
km
Bystrá

Bystrá

Bystrá je se svou výškou 2248 m.n.m. nejvyšším vrcholem Západních Tater. Vrch má hornato-skalnatý charakter, výstup na něj je tedy vhodný téměř pro každého. Dostanete se sem... Víc například po modré trase z Podbanské.

9
km
Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

Nachází se v Západních Tatrách na ploše 35 km². Je 9 km dlouhá a po obvodu měří přibližně 27 km. V sezóně patří k nejnavštěvovanějším dolinám v polských Tatrách. Dolina... Víc Kościeliska je součástí Tatrzańskiego Parku Narodowego a východiskem do mnoha jiných dolin.

11
km
Žiar - Dolinky

Žiar - Dolinky

Na konci obce Ždiar najdete toto lyžařské středisko Dolinky. Nabízí 2 lyžařské vleky s dvěma sjezdovkami. Oblíbené je zde i večerní lyžování. Ze služeb jsou k dispozici skiservis... Víc a půjčovna výstroje, bufet, bezplatné parkování a běžecké stopy.

14
km
Muzeum Pribylina

Muzeum Pribylina

Muzeum liptovské vesnice je muzeem v přírodě, které je obrazem středověkého sídla s výsadami a právy městeček. Všechny stavby spolu vytvářejí jedinečnou skladbu historického a... Víc kulturního prostředí dávného Liptova. V horní části areálu muzea se nachází statická expozice historické Považské lesní železnice.