8,1

Velmi dobré hodnocení
(24 hodnocení)

Hotel Kolibřík na Šumavě na Špičáku se snídaní nebo polopenzí

LokalitaHotel Kolibřík, Šumava - Železná Ruda (mapa)

Platnost Platnost kupónu je od dnes do 31.10.2020 dle dostupnosti.

Kolibřík na Špičáku neznamená ekologickou katastrofu - roztomilí ptáčci dál zůstávají pouze na americkém kontinentu. Milovníci krásné přírody jsou ale na Šumavu přitahování stejně neodolatelně jako obratní kolibříci ke sladkým květům. Skvělé prostředí na výlety po svých i na kole. Jen kousek za německou stranou hranice je navíc největší stezka v korunách stromů na světě.

Prožijte společné chvíle ve dvou plné nezapomenutelných momentů, v okouzlující krajině magické Šumavy, s ubytováním v atraktivní lokalitě na dosah vyhledávaných turistickým cílům a pestrou nabídkou aktivit pro volný čas.

O hotelu 

Hotel Kolibřík se nachází na Špičáku v bezprostřední blízkosti sportovního areálu, jen 5 minut od stanice autobusu, vlaku a sedačkové lanovky na Pancíř. 

Ubytování

Ubytování nabízí v 2, 3, a 4lůžkových pokojích se sprchou a WC a televizním přijímačem. Z hotelových pokojů se můžete kochat nádherným výhledem na okolní hory a údolí (Špičák, Jezerní hora, Velký Javor, Železná Ruda atp.)

Stravování

Letní terasa a bazén

K dispozici je Vám dále sauna a otevřený bazén, kde se můžete osvěžit v parním letních dnech. K hotelu patří také dvě letní terasy s možností grilování a tance, úschovna kol a soukromé parkoviště pro ty hosty, kteří přijedou vlastním vozem.Železná Ruda centrum společenského a sportovního života
Město svým návštěvníkům nabízí mnoho pestrobarevných obchůdků s nepřeberným množstvím různých upomínkových předmětů, příjemné restaurace se šumavskými specialitami a pro milovníky nočního života herny či kasina.

Město má však co nabídnout i těm návštěvníkům, kteří dávají přednost něčemu klidnějšímu. V samotném srdci Železné Rudy stojí kouzelný kostelík, dále můžete navštívit muzeum se zajímavou expozicí o Šumavě a nejen děti pak ocení stálou expozici strašidel, kterou naleznete v hotelu Grádl.

Železná Ruda je také výchozím bodem pro nesčetné autokarové zájezdy po nejzajímavějších místech české a bavorské Šumavy a do Německa. Zajímavostí jsou celodenní autobusové zájezdy s průvodcem, určené pro osoby se sníženou mobilitou.

Tipy na výlet

Hrad Rabí 

Rabí je nejrozsáhlejší česká hradní zřícenina, tehdejší sídlo jednoho z nejmocnějších rodů pozdně gotických Čech, pánů z Rýzmberka. V současné době je hrad přístupný veřejnosti, s historií seznamuje na svých dvou prohlídkových trasách a nechybí ani množství kulturních akcí pro děti i dospělé především pak v letní sezóně. 

Kašperské hory - hrad Kašperk 

Necelou hodinku cesty autem to máte do Kašperských hor, kde vysoko v šumavských horách stojí nejvýše položený (886 m. n. m.) královský hrad České republiky hrad Kašperk, s překrásným nádvořím a výhledem do okolí.  

Špičácké sedlo - Černé jezero

Určitě doporučujeme vyrazit na směr Železná Ruda Špičácké sedlo a následně na Černé jezero. Zhruba 4 km dlouhou cestu si můžete zpestřit jízdou na koloběžkách, které Vám zapůjčí přímo na parkovišti. Výlet lze zvládnout i s malými dětmi, nejmenší Vám posadí do cyklosedačky, starším půjčí menší koloběžky a samozřejmě helmy. Šumavská magistrála
Nezapomeňme zmínit Šumavskou magistrálu, rozsáhlou horskou soustavu, jejíž hřebeny a pláně se táhnou v délce 125 km a tvoří část západní hranice České republiky s Německem a Rakouskem. Nejvyšším vrcholem je Velký Javor (1456 m), který se nachází na území Německa, v české části Šumavy je nejvyšší horou Plechý (1378 m). Značná část Šumavy má charakter náhorní roviny tzv. Šumavské pláně. Výrazné horské hřebeny vystupují pak v západní části Šumavy především v oblasti Železné Rudy. 

Stezka korunami stromů v Bavorsku
Výlet na celý den můžete podniknout do městečka Neuschönau, jehož dominantou je největší stezka v korunách stromů na světě s délkou 1 320 metrů a výškou 44 metrů. Snové výhledy do okolí nadchnou každého návštěvníka. Aby Váš vzdálený výlet (1,5 hodiny autem) byl dostatečně pestrý, doporučujeme se na cestě zpátky zastavit v městečku Spiegelau, jímž budete projíždět, kde se nachází nádherný areál lesních her pro malé i velké.

Areál lesních her v Spiegelau

Zážitek ze hry i z přírody. V areálu, jehož mottem je „Pochopit přírodu hrou", se nachází řada herních stanovišť s naučnou stezkou, kde si mohou návštěvníci aktivně odpočinout. Šumavská magistrála propojuje Šumavu od Železné Rudy k Lipnu, reaguje na poptávku po realizaci upravované trasy, která by umožnila v několika dnech projetí celé Šumavy!


www.hotel-kolibrik.cz

Co se nám na této nabídce nejvíce líbí

 • Hotel se nachází přímo na Špičáku
  Hotel se nachází přímo na Špičáku
 • 5 minut od stanice autobusu, vlaku a lanovky na Pancíř
  5 minut od stanice autobusu, vlaku a lanovky na Pancíř
 • Dvě letní terasy s možností grilování a tance
  Dvě letní terasy s možností grilování a tance
 • Venkovní bazén
  Venkovní bazén
 • V blízkosti tenisové kurty, sportovní areál, krytý bazén
  V blízkosti tenisové kurty, sportovní areál, krytý bazén

od 2 590 Kč

Běžná cena: 3 500- 6 000 Kč

Věrnostní body Nákupem získáte
minimálně 2590 bodů

Vyberte si z následujících 2 možností

 • 2 noci
  2 590 Kč
 • 3 noci
  3 790 Kč
 • 2 noci
  2 990 Kč
 • 3 noci
  4 490 Kč

Věrnostní body Nákupem získáte
minimálně 2590 bodů

Hodnocení zákazníků SlevaDne

8,1

Velmi dobré hodnocení

24 hodnocení

17 zákazníků doporučuje

10

Naprostá spokojenost.Dobře vaří,Jen nám chyběla televize na pokoji.stojí 100,-na den .

Alois, 11. listopadu 2019

Hodnotil nabídku 5 dní/4 noci pro dva s polopenzí


9,5

Hezké prostředí, čisté pokoje, dobrý výběr jídel v restauraci.

Zákazník SlevaDne, 9. října 2019

Hodnotil nabídku 3 dny/2 noci pro dva s polopenzí

Kontakt

Hotel Kolibřík

Špičák 53
34004 Železná Ruda
+420 602 201 132

hotel.kolibrik@seznam.cz,...
http://www.hotel-kolibrik.cz

Zobrazit partnerskou stránku

Aktivity v okolí

500
m
Bike-park Špičák

Bike-park Špičák

Bike – park Špičák nabízí jednoznačně nejlepší freeride v Čechách. S největší pravděpodobností se zde jezdí také iXS European Downhill Cup. Projet se můžete na lehčích, ale i... Víc krkolomnějších tratích. Na kopec Vás s kolem vyveze lanovka. Všechno vybavení si zde můžete zapůjčit.

600
m
SKI Pancíř

SKI Pancíř

Nevíte kam na hory? SKI Areál Pancíř je to pravé místo, kam s rodinou na lyže. Pro ty odvážnější z vás je zde vybudovaný také skvělý snowpark.

3
km
Rozhledna Pancíř

Rozhledna Pancíř

Nenechte si ujít jedinečný výhled na západní část Šumavy s nejvyšší horou Velký Javor. Pokud budete mít štěstí, můžete dokonce spatřit i vrcholky Alp.

3
km
Železná Ruda

Železná Ruda

Město Železná Ruda vzniklo v polovině 16. století, když zde byl založen hamr na zpracování železa. Ve středověku zde začali vznikat a prosperovat sklárny. Město je velmi... Víc turisticky zajímavé.

4
km
Černé jezero

Černé jezero

K tomuto jezeru se váže neskutečné množství rekordů. Maximální hloubka jezera je 39,8 metrů, a to je o 20 metrů více než u takového Štrbského plesa. Je to také nejníže poležené... Víc jezero na Šumavě. Černé jezero je pozůstatkem doby ledové.

13
km
Archeopark Prášily

Archeopark Prášily

Prozkoumejte historii a život našich předků v archeoparku Prášily. Naleznete zde rekonstrukce nalezených staveb. Keltové žili na našem území od 6. do 1. století před naším... Víc letopočtem. Uvidíte jejich nářadí, zbraně a ostatní předměty, které patřily k jejich životu.

13
km
Horská botanická zahrada

Horská botanická zahrada

Je to dosud nejvýše položená botanická zahrada v České republice. Naleznete zde pouze venkovní rostliny na ploše 1,5 hektaru. Zahrada se nachází ve výšce 875 metrů nad mořem a... Víc její vznik se datuje k roku 2005. Chlubit se může 5000 druhy rostlin z Čech, ale i z celé Evropy.

16
km
Rozhledna Poledník

Rozhledna Poledník

Rozhledna dříve sloužila k vojenským účelům. Často se toto místo kvůli utajení ani neoznačovalo na mapách. V roce 1997 věž prošla rozsáhlou rekonstrukcí a od roku 1998 se tak... Víc turisté mohou kochat zdejším okolím. Věž měří 37 metrů a vyšlápnete si 227 schodů. Otevřena je od června do října.

17
km
Hrad Velhartice

Hrad Velhartice

Hrad se nachází mezi městy Klatovy a Sušice. V 15. století zde byly tajně uloženy korunovační klenoty a to rozhodně svědčí o významnosti velhartického hradu. V roce 1938 si Jan... Víc Werich nechal postavit chatu hned pod hradem, kolem které dnes vede naučná stezka.

19
km
Zřícenina hradu a zámek Klenová

Zřícenina hradu a zámek Klenová

První zmínky o hradu pocházejí z roku 1287. Hrad měl několik majitelů z generací pánů z Klenového a Janovic, a to především ve 14. a 15. století. Největší pracovní činnost byla... Víc zaznamenána za doby Lucemburků. V roce 1963 byla na Klenové zřízena galerie výtvarného umění.

21
km
Rozhledna Svatobor

Rozhledna Svatobor

Rozhledna leží asi hodinu pěšky od města Sušice a je vysoká 31,6 metrů. Pro krásy výhledu si budete muset vyšlápnout 182 dřevěných schodů. Rozhledna byla postavena v roce 1894 a v... Víc roce 1896 ji zastřešili. Od roku 2008 je na rozhledně vybudována meteorologická stanice.

23
km
Muzeum Šumavy Sušice

Muzeum Šumavy Sušice

Výstavní kousky jsou uloženy v prostorách renesančního měšťanského domu z druhé poloviny 15. století. Dříve zde bývalo děkanství, ale dnes jsou prostory využity k vystavová... Vícní. Muzeum funguje od roku 1880, kdy ho založil učitel Holík.

Mohlo by Vás zajímat