9,0

Vynikající hodnocení
(24 hodnocení)

Wellness pobyt s bazénem a polopenzí po celý rok 2021 v Parkhotelu Sokolov nedaleko Karlových Varů

Dlouhá Platnost Dlouhá Platnost

LokalitaPARKHOTEL Sokolov, Karlovarský kraj - Sokolov (mapa)

Platnost Platnost kupónu je od dnes do 31.12.2021 dle dostupnosti.

Parkhotel Sokolov najdete uprostřed zámeckého parku s botanickou stezkou, pouhých 200 m od centra a 300 m od zámku, uprostřed lázeňského trojúhelníku - Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Skvělá však není jen jeho poloha, ale i služby, které vám připraví chvíle odpočinku ve wellness, zábavu na tobogánech či nové chutě v hotelové restauraci.

Hotel uprostřed zámeckého parku

 • Jedinečná poloha uprostřed zámeckého parku s botanickou stezkou, pouhých 200 metrů od centra.
 • Komplexní služby pod jednou střechou - komfortní ubytování, výborná gastronomie, Wellness, konference, akce
 • Hotelové Wellness – finská sauna, parní komora, whirlpool, odpočívárna
 • Pokoje s výhledem do zámeckého parku s botanickou stezkou 
 • Unikátní léčebná přístrojová metoda pohybového aparátu - Matrix Rhythm Therapy
 • Prostory hotelu vč. pokojů jsou pokryty bezplatným wi-fi internetem   
 • Plavecký bazén 25m, 2 tobogány, parní komora, whirlpool, chrlič vody, dětský bazének s teplejší vodou

Celý komplex  je situován  v centru Sokolova,  v okouzlujícím prostředí chráněného zámeckého parku,  dnes v zeleni parkových stromů s botanickou stezkou, sousedící cyklo a in-line stezkou, dříve oborou pro daňky a jeleny, které zde chovali sokolovští zámečtí pánové.

Sokolovský zámek se nachází doslova pár kroků od hotelu, jedná se o pozdně renesanční a raně barokní stavbu, která byla vystavěna na místě původní vodní tvrze ze 13.stol.a pozdně gotického hrádku Šliků. V roce 1622 po bitvě na Bílé Hoře získali zámek Nosticové, kteří jej přestavěli. V první polovině 18. stol. bylo upraveno okolí zámku na zahradu podle francouzského způsobu.  V letech 1800-1805 nechal hrabě Bedřich Nostic opravit zámek v klasicistním stylu. V současné době zámek tvoří čtyřkřídlá budova s uzavřeným nádvořím a čtyřmi nárožními věžemi. Zajímavostí je, že jeho severní věže jsou válcovité a jižní věže hranaté s okrouhlou spodní části. Od roku 1960 se v zámku nachází muzeum se zaměřením na dějiny regionu, historii hornictví, geologii a ekologii.

Sokolov se nachází uprostřed trojúhelníku světoznámých lázní – Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, proslulé bohatstvím léčebných minerálních pramenů a architekturou z počátku 19. století.

O vzniku města Sokolova se vypráví stará pověst. Prý v době křížových výprav, žil někde na horní Ohři rytíř a ten se zúčastnil tažení proti Turkům, kteří tenkrát znesnadňovali věřícím přístup k Ježíšovu hrobu ve Svaté zemi. Když se pak po létech vrátil do své vlasti, našel místo své tvrze jen spáleniště a zarostlý hrob své ženy, a tak odešel z míst, která mu připomínala ztrátu nejbližších. Šel po řece a na soutoku Ohře a Svatavy si postavil chýši. Do této oblasti jezdili často hradní páni na lov se cvičenými sokoly. Rytíř, který prošel těžkými boji, byl i dobrým ranhojičem, a tak byl vyhledáván obyvateli okolí. Brzy vznikla kolem poustevníkova srubu osada, kde cvičili lovčí sokoly, a jíž bylo dáno jméno po sokolech – Sokolov. Obraz sokola později přešel i do městského znaku. Dnes už v Sokolově mnoho sokolů nepotkáte, nicméně pohled z okna hotelové restaurace Vám nabízí, nádhernou podívanou do přírody, ve které je kdysi sokolníci cvičili k loveckým účelům. Doufáme, že návštěva hotelu a hotelové restaurace bude pro Vás příjemným zážitkem.


V hotelu je k dispozici:

 • Recepce se vstupní halou - 24hod. denně
 • Restaurace a kavárna v recepční hale
 • Hotelové Wellness – finská sauna, parní komora, Whirlpool, fitness
 • Unikátní léčebná přístrojová metoda pohybového aparátu - Matrix Rhythm Therapy
 • Konferenční místnost max. 80 osob, salónek max. 35 osob (semináře, oslavy,
 • svatby)
 • Prostory vč. pokojů jsou pokryty bezplatným wi-fi internetem  
 • Plavecký bazén 25m, 2 tobogány, parní komora, whirlpool, chrlič vody, dětský bazének s teplejší vodou

Kapacita hotelu:

Celková kapacita hotelu 121 lůžek - 6 jednolůžkových pokojů, 53 dvoulůžkových a třílůžkových, vč. 2 bezbariérových pokojů,

Kategorie ubytování:

Všechny pokoje jsou vybaveny postelemi typu springbox typu Mariot s matracemi Primátor, proto zajišťují opravdu kvalitní spánek. Pokoje (kategorie Standard a First Class) a jejich vybavení je ve standardu 3  a 4 hvězdiček. Hotelové pokoje s postelemi Queen bed (2x postel 140 cm šíře, stejné jako v hotelu Hilton) v nejvyšších patrech skýtají opravdové pohodlí.

Kategorie pokojů :

 • Standard - jednolůžkové a dvojlůžkové pokoje standardních rozměrů advoulůžkové pokoje
 • First Class - větší dvoulůžkové pokoje s výhledem do parku, některé pokojejako Junior Suite – ubytování se zvláštním místem pro sezení v jednom pokoji

Tipy pro volný čas:

V regionu vyvěrají stovky minerálních pramenů s léčivými účinky. V jejich blízkosti vznikla lázeňská města Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Jáchymov, Lázně Kynžvart a Konstantinovy Lázně. Lázeňská města coby skvělá místa pro regeneraci těla i duše přitahují domácí i zahraniční hosty už stovky let.

Hrady, zámky, zříceniny:

Andělská hora – zřícenina gotického hradu, který se po požáru v roce 1718 změnil v trosky. Místo s krásným výhledem daleko do kraje si oblíbil i německý básník J. W. Goethe.

Loket – město s památkovou rezervací a raně gotickým, renesančně upraveným hradem na skalním ostrohu nad řekou Ohří. Prohlédnete si expozice skla, porcelánu a knižní vazby, ve vězeňských kobkách je umístěna multimediální výstava středověkých mučicích nástrojů a útrpného práva.

Zámek Kynžvart – reprezentační klasicistní sídlo známého rakouského politika a kancléře K. V. Metternicha s unikátním kabinetem kuriozit, který obsahuje 4 000 exponátů z celého světa. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park s drobnými stavbami.

Bečov nad Teplou – gotický hrad a barokní zámek v údolí říčky Teplé. Jeden z prohlídkových okruhů je věnován románskému relikviáři sv. Maura ze 13. století, který byl objeven roku 1985 pod podlahou hradní kaple.

Hrad Hauenštejn – původně středověký hrad, přestavěný v polovině 19. století ve stylu anglické novogotiky. Postupně zde vzniká regionální kulturní centrum s bohatou nabídkou trávení volného času.

Cheb – symbolem města je Špalíček, komplex 11 domů na středověkých základech, rozdělených Kramářskou uličkou. Chebský hrad střežený mohutnou čtverhrannou Černou věží je jednou z nejzachovalejších dochovaných románských falcí na území České republiky.

Přes území Karlovarského kraje probíhá rovněž trasa významného mezinárodního turistického produktu „Burgenstrasse/Hradní stezka“, která spojuje řadu výše uvedených objektů a další od Mannheimu v SRN po město Praha v ČR.

 

 

Flexi nabídkaFlexi nabídka

Kupón si můžete kdykoliv vyměnit za kredit. Zjistit více

Co se nám na této nabídce nejvíce líbí

 • Vstup do Relaxačního studia a clubu
  Vstup do Relaxačního studia a clubu
 • Jen 300 m od zámku
  Jen 300 m od zámku
 • Děti do 6 let zdarma
  Děti do 6 let zdarma
 • 1x káva a dezert v hotelové restauraci
  1x káva a dezert v hotelové restauraci
 • Vstup do plaveckého bazénu, posilovny
  Vstup do plaveckého bazénu, posilovny

od 2 930 Kč

Běžná cena: 5 980 - 8 550 Kč

Věrnostní body Nákupem získáte
minimálně 2930 bodů

Vyberte si z následujících 2 možností

 • 2 noci
  2 930 Kč
 • 3 noci
  4 190 Kč

Věrnostní body Nákupem získáte
minimálně 2930 bodů

Hodnocení zákazníků SlevaDne

9,0

Vynikající hodnocení

24 hodnocení

22 zákazníků doporučuje

10

Krásné prostředí hlavně pro děti.

Zákazník SlevaDne, 7. září 2019

Hodnotil nabídku 2 noci pro 2 osoby a děti zdarma


10

Čisté, příjemné, výborné jídlo. Velmi příjemný personál. Mohu jen doporučit

Zákazník SlevaDne, 27. července 2019

Hodnotil nabídku 2 noci pro 2 osoby

Kontakt

PARKHOTEL Sokolov

Husovy sady 2044
35601 Sokolov
+420352605600, +420605271950


www.parkhotel-sokolov.cz

Zobrazit partnerskou stránku

Aktivity v okolí

8
km
Hrad Loket

Hrad Loket

Goticko-románský hrad Loket byl založen v první polovině 13. století. Hrad byl po svém postavení oporou králi Václavovi I. proti jeho synu Přemyslovi. Zajímavostí je, že na Lokti... Víc je vystaven pozůstatek největšího meteoritu, který dopadl na území nynější České republiky a který dostal jméno Purkrabí.

12
km
Svatošské skály

Svatošské skály

Jedná se o tradiční výletní místo s romantickým výhledem do okouzlujícího údolí. Žulové skalní město z části lemuje řeku Ohři. Ke skalám se dostanete po vyznačených turistických... Víc stezkách. Svatošské skály mají také vlastní zajímavé pověsti. Ideální místo pro turisty, cyklisty, ale i horolezce.

17
km
Kladské rašeliny

Kladské rašeliny

Národní přírodní rezervace Kladské rašeliny se nachází v CHKO Slavkovský les a dělí se na pět částí – Tajga, Paterák, Lysina, Husí les a Malé rašeliniště. Vy si však budete moci... Víc projít příjemnou procházkou jen největší část a tou je Tajga. Ostatní části nejsou turistům přístupné. Nejen že zde naleznete ojedinělé rostliny, ale také vzácné druhy ptáků.

17
km
Hrad a zámek Bečov nad Teplou

Hrad a zámek Bečov nad Teplou

Pokud se chystáte na výlet a hledáte nějaké zajímavé místo, pak je jím právě hrad z doby gotiky, palác vystavěný v renesančním slohu a nádherný barokní zámek. První zmínky o... Víc stavbě hradu se datují k počátku 14. století. Dalším rozvojem prošel areál ve století patnáctém a šestnáctém. Do dnešních dob si můžeme prohlédnou neporušené architektonické dílo.

17
km
Národní přírodní rezervace Soos

Národní přírodní rezervace Soos

Národní přírodní rezervace Soos je rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý. Krajina v těchto místech se přirovnává k... Víc měsíční. Soos patří mezi Národní přírodní rezervace již od roku 1964. Částí areálu vede 1,2 kilometru dlouhá naučná stezka, která se táhne po dně vyschlého slaného jezera.

19
km
Zámek Kynžvart

Zámek Kynžvart

Ani Vy si nesmíte nechat ujít zajímavosti zámku plného pokladů. Původně barokní zámek byl přestavěn do podoby reprezentativního klasicistního sídla. Jako turisté zde můžete... Víc navštívit interiéry, zajímavé zámecké sbírky a bohatou knihovnu. Zámku nechybí ani rozlehlý přírodní park s drobnou zahradní architekturou.

22
km
Aquaforum Františkovy Lázně

Aquaforum Františkovy Lázně

Pokud chcete relaxovat a zároveň se pobavit, jistě Vás zaujme známe Aquaforum, ve kterém naleznete plavecké bazény, odpočinkové vířivky, ale také i tobogány. Pokud Vás však omrzí... Víc vodní atrakce, uvolněte své tělo například v místní sauně.

22
km
Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Vznik lázeňského města a Lázní se datuje až k roku 1793. Architektura městských budov se řadí do období klasicismu, což znamená, že turisté mají pocit, jako by se vrátili v čase o... Víc několik let zpět. Lázně jsou ideálním a příjemným místem pro osoby se zdravotními potížemi jako jsou například nemoci pohybového aparátu, srdce a cév, gynekologická onemocnění včetně neplodnosti, nemoci trávicího ústrojí, nemoci nervové a kožní.

23
km
Zřícenina hradu Engelsburg - Andělská hora

Zřícenina hradu Engelsburg - Andělská hora

Hrad Andělská Hora pochází ze 14. století a byl vystavěn v gotickém slohu. Stavba byla poškozena v průběhu třicetileté války a v roce 1635 jej dobyli Švédové. Hrad byl vyloupen a... Víc poničen. V roce 1718 byl zasažen požárem, který se rozšířil z městečka. Od této doby hrad pouze chátrá.

23
km
Ski Centrum Bublava - Stříbrná

Ski Centrum Bublava - Stříbrná

Lyžovat máte možnost na deseti sjezdovkách. Každá sjezdová trať je jiná a má odlišnou obtížnost. Pro běžkaře tudy vede neuvěřitelných 150 kilometrů běžkařských tratí.

24
km
Skiareál Plešivec

Skiareál Plešivec

Deset sjezdovek, na kterých si užijete parádní lyžování. Čeká na vás 9,5 kilometru tratí, které vyhovují jak začátečníkům, tak i pokročilým lyžařům. Pro děti jsou zde připraveny... Víc dětské sjezdové tratě.

32
km
Hrad Horní Hrad (Hauenštejn)

Hrad Horní Hrad (Hauenštejn)

Hrad a zámek z druhé poloviny 13. století jako součást hraničního opevnění. V sezóně na hradě probíhá řada akcí, např. hudební festivaly Wicked Castle a Folková Ohře, konají se tu... Víc noční prohlídky, letní tábory a školy v přírodě.

Mohlo by Vás zajímat