Dovolená na jižní Moravě v Porčově mlýně s polopenzí a vstupem do bazénu

Porčův Mlýn, Jižní Morava - Lysice

Sledujte provoznu a upozorníme Vás na novou nabídku

Tato nabídka již skončila, ale našli jsme pro vás ideální náhradu:

Zatím bez hodnocení
Garantujeme kvalitu!

Dovolená na jižní Moravě v Porčově mlýně s polopenzí a vstupem do bazénu

LokalitaPorčův Mlýn, Jižní Morava - Lysice (mapa)

Platnost Platnost kupónu je od 2.1.2021 do 31.5.2021 dle dostupnosti.

Račte dál, vašnostové! Na vlastní kůži zažijete útulnost a pohodu dávných let ve stylovém Porčově mlýně na jižní Moravě. Zde vám namelou vše, co si jen budete přát. Bydlet budete přímo v citlivě zrekonstruované budově historického mlýna, kde vás také čeká prohlídka přímo s pantátou mlynářem. Na snídani a večeři si skočíte vedle do hotelu U Tří volů, kde si můžete zaplavat ve vyhřátém bazénu.

Aktivity v okolí

Ovečky a kozy u mlýna

Projděte se ve velké ohradě a pohlaďte si tato jedinečná zvířata. Je dokázáno, že chvíle strávená se zvířaty snižuje nejen úzkost a stres každodenního života, ale i krevní tlak, srdeční tep a dokonce i hladinu cholesterolu. Pokud jste z města, příroda vám zkrátka udělá dobře. Mlynář Porčova mlýna v Býkovicích Vám určitě poví víc…

Moravský kras – podhůří Českomoravské vrchoviny

Moravský kras s hlubokými lesy, které vybízí k procházkám, k houbaření a výletům po značených stezkách pěšky nebo na horských kolech. Patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž největší 4 jsou přístupné veřejnosti. Punkevní jeskyně, Kateřinská jeskyně, Balcarka a Sloupsko-šošůvské jeskyně.

Propast Macocha (25 minut autem)

Propast Macocha je více než 138 metrů hluboká a je největší propastí svého druhu v České republice a i ve střední Evropě. Možnost prohlídek, plavení zatopenou punkevní jeskyní na lodích. Je to nejdelší jeskynní systém v ČR – 35 kilometrů.

 

Rozhledna Kozárov (10 minut autem)

Rozhledna s vyhlídkovou terasou ve výšce 24m, výhledy na Jeseníky, Pálavské vrchy, Moravský kras – podhůří Českomoravské vrchoviny.

 

Arboretum Borotín (30 minut autem)

Nesmíme zapomenout na Arboretum Borotín na Boskovicku, bylo založeno již v roce 1918, v současné době je téměř hotová jeho rekonstrukce. K vidění jsou zde ukázky rodinných zahrádek, bonsaje, různé zajímavé dřeviny, rozsáhlé alpinum, bylinková expozice, japonská, čínská, anglická a holandská zahrada. Již tradicí se staly prodejní výstavy, konají se pravidelně 4x ročně – od dubna až do prosince. V Borotíně najdeme stálou expozici pohyblivých vyřezávaných betlémů.

 

Velký a Malý Chlum (10 minut autem)

Dřevěná rozhledna (Malý Chlum) je vkusně doplněna stylovými lavičkami a držáky na kola. Žertem se o ní říká, že je to největší posed v republice, ale to nic nemění na faktu, že výhled je tu skutečně nádherný a paradoxně je vyšší než Velký Chlum, což je zajímavá pískovcová dominanta se sochami samouka Stanislava Rolínka.

 

Blaničtí rytíři (15 minut autem)

Nedaleko Boskovic, v Rudce u Kunštátu najdete Jeskyni Blanických rytířů, vytvořil ji samouk Stanislav Rolínek v pískovcové skále a mezi sochami najdete sv. Václava, Blanické rytíře, legionáře, lva a další. Jeho další sochy můžete obdivovat na pískovcové dominantě Velký Chlum.

 

Největší socha Masaryka (15 minut autem)

Některé sochy se ve stroji času a politických režimů mění v štvance. Stejně jako socha prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka u moravského Kunštátu, která zde vznikla na přelomu 20. a 30. let minulého století. Po éře nacistů a komunistů z ní přežily jen obří boty. 

 

Zámek Lysice (3km)

Lysice, barokní zámek, národní kulturní památka, s překrásnou vyhlášenou zahradou a kolonádou s krytým ochozem. Nově zrekonstruovaná oranžerie (speciální skleník pro tropické rostliny) a unikátní fíkovna. V interiérech se nachází sbírka českého skla, porcelánu, soubory orientálních uměleckých předmětů, cenná sbírka zbraní, obrazů,…. Ideální místo pro svatební obřad na zámku (svatba na zámku). Restaurace U Tří volů Býkovice se nachází 3km od zámku.

 

Zámek Boskovice (15 minut autem)

Boskovický empírový zámek, zapsán v seznamu kulturních památek a jeho nynější vlastníci jsou původní majitelé. A právě oni pořádají v areálu zámku svatohubertské slavnosti s bohatým programem a další zajímavé akce.

 

 Hrad Boskovice (15 minut autem)

Romantická velmi zachovalá zřícenina goticko-renesančního boskovického hradu, jehož historie sahá až do 13.století.

 

Zámek Letovice (20 minut autem)

Další zámek, Letovice, je od roku 2004 v soukromém vlastnictví a stále ještě probíhají rekonstrukce. Na nádvoří se pravidelně konají burzy starožitností a řemeslné jarmarky. Letovický přírodně krajinářský park v anglickém stylu patří k nejcennějším přírodním památkám okresu Blansko a je celoročně přístupný.

 

Zámek Kunštát s parkem (10 minut autem)

Se zámeckou zahradou, turisticky velmi atraktivní a navštěvovaný objekt. V interiérech se nachází sbírka českého skla, porcelánu, soubory orientálních uměleckých předmětů, cenná sbírka zbraní, obrazů, nábytku a knihovna rakouské spisovatelky Marie Ebner Eschenbach. Na zámku probíhá po celý rok řada akcí, koncerty, šermířské turnaje, výstavy atd. Národní kulturní památka. Patří mezi nejstarší šlechtická sídla na Moravě. Pod jižními zdmi zámku se nachází hřbitov (i psí) z konce 19. století, jeden z mála u nás dochovaných. Každý 3. víkend v měsíci září v Kunštátě probíhá „hrnčířský jarmark“, s bohatým doprovodným programem.

 

Zámek Rájec na Svitavou (15 minut autem)

Státní zámek – Klasicistní zámek francouzského typu vznikl v 18. Století. Zaujme především přepychově vybavenými interiéry knížecí rodiny Salmů. Z bohatých sbírek pak vyniká rozsáhlá kolekce orientálního porcelánu a proslulá zámecká obrazárna. Tradici zámeckého zahradnictví dokazuje rozlehlý anglický park a každoroční tématické výstavy květin v historických sálech zámku.

 

Westernové městečko Boskovice (15 minut autem)

Zábavní centrum, koně, pistole, scénky z divokého západu, lanové centrum. Exkluzivně prohlídka Ztraceného světa – dinosauři a další.

Kam na snowboard či lyže?

Hodonín u Kunštátu (15 minut autem)

Lyžařský vlek 629 m n.m., délka sjezdovky 500m, 1 poma, večerní lyžování, půjčovna vybavení,…

Olešnice na Moravě (20 minut autem)

Lyžařský vlek 629 m n.m., délka sjezdovky 500m, kotva i poma, večerní lyžování, půjčovna vybavení,

Flexi nabídkaFlexi nabídka

Kupón si můžete kdykoliv vyměnit za kredit. Zjistit více

Co se nám na této nabídce nejvíce líbí

 • Prohlídka mlýna s výkladem mlynáře v ceně
  Prohlídka mlýna s výkladem mlynáře v ceně
 • Vstup na 60 minut do bazénu v hotelu U Tří volů
  Vstup na 60 minut do bazénu v hotelu U Tří volů
 • Genius loci
  Genius loci
 • Velká ohrada se zvířaty hned u mlýna
  Velká ohrada se zvířaty hned u mlýna
 • Krásné výlety po okolí
  Krásné výlety po okolí

Ukončené
3 590 Kč

Běžná cena: 5 100 Kč

Hodnocení zákazníků SlevaDne

Nabídka zatím bez hodnocení.

Tato nabídka je u nás nová, zatím nemá žádné hodnocení.
Spolupracujeme jen s prověřenými partnery a tím vám garantujeme kvalitu. Na SlevaDne je momentálně více než 49 841 hodnocení s průměrem 8,7 z 10.

Kontakt

Porčův Mlýn

Porčův Mlýn

Býkovice 25
679 71 Lysice
+ 420 516 413 335, + 420 725 378 809

info@utrivolu.cz
www.porcuvmlyn.cz

Zobrazit partnerskou stránku

Aktivity v okolí

3
km
Zámek Lysice

Zámek Lysice

První zmínka o zámku je již ze 14. století. Renesanční podobu získal na konci 16. století. Barokní dostavby se řadí mezi roky 1705–1711. Zámek prošel úpravami i v polovině století... Víc devatenáctého. Nyní zámek spravuje Národní památkový ústav.

8
km
Zámek Kunštát

Zámek Kunštát

První písemné zmínky se řadí do roku 1279, ale stavba byla s největší pravděpodobností započata již v první polovině 13. století. Do 16. století se k hradu stále přistavovalo. Od... Víc roku 2002 zámek patří k národním kulturním památkám.

11
km
Zámek Blansko

Zámek Blansko

Zámek je vystavěn v renesančním stylu. První zmínky pocházejí z 12. století. V 16. století byl zámek přestavěn Matyášem Želkovským ze Žalkovic. Na konci 19. a na začátku ... Víc20. století začal zámek chátrat a ve 30. letech 20. století byl využíván jako nájemní dům a noclehárna. Nyní zámek patří okresnímu vlastivědnému muzeu.

11
km
Zámek Boskovice

Zámek Boskovice

Zámek pochází z počátku 19. století a řadí se do empírového stylu. Dříve zde stával dominikánský klášter. Po zrušení kláštera byla na krátko zřízena manufaktura. Prvními majiteli... Víc zámku byli Ditrichštejnové.

14
km
Rozhledna Babí lom

Rozhledna Babí lom

Babí Lom je rozhledna na stejnojmenném hřebenu. Jde o oblíbené výletní místo již od 19. století. K slavnostnímu otevření této rozhledny došlo 15. května roku 1961. Dříve zde stála... Víc jiná rozhledna, ta však byla zbourána za 2. světové války. Rozhledna je vysoká 15 metrů a za jasného počasí jsou dokonce vidět i vrcholky Alp.

16
km
Propast Macocha

Propast Macocha

Jde o nejznámější propast Moravského krasu a je brána jako chráněná krajinná oblast. Propast se řadí pod obec Vilémovice. Hloubka suché části Macochy dělá 138,4 metrů. Na jejím... Víc dně se nachází Horní a Dolní jezírko o hloubce 11 a více jak 50 metrů.

19
km
Zřícenina hradu Zubštejn

Zřícenina hradu Zubštejn

Zubštejn je jeden z největších hradů Moravy. Jeho zřícenina je chráněna jako kulturní památka České republiky. Kdo a kdy hrad založil není známo. O jeho založení existují pouze... Víc legendy.

23
km
Lanové centrum Proud

Lanové centrum Proud

Milovníci adrenalinu centrum Proud nesmí minout. Zdolávání neobvyklých lanových překážek různé náročnosti v osmimetrové výšce je totiž velkým zážitkem.

24
km
Strašidelný zámek Draxmoor

Strašidelný zámek Draxmoor

V původní středověké budově zřídili v 16. století majitelé zámku pivovar a o dvě století později sloužila jako zámecká sýpka. Dnes je v ní umístěna expozice plná magie, kouzel a... Víc strašidel. Do světa fantazie návštěvníky uvede film s 3D efekty, v jednotlivých patrech čekají na návštěvníky pohyblivé a ozvučené modely draků, čarodějnic a nadpřirozených bytostí.

25
km
Vila Tugendhat

Vila Tugendhat

Vila manželů Tugendhatových z let 1929 – 1930, navržená architektem Miesem van der Rohe, je instalovanou památkou moderní architektury, která je jako jediná v ČR zapsána na... Víc Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO

26
km
Kostnice u sv. Jakuba

Kostnice u sv. Jakuba

Pokud máte cestu do Brna, rozhodně si nenechte ujít kostnici u sv. Jakuba. Kostnice byla objevena v roce 2001 a dnes je z ní skvělé místo navštěvované turisty. Pohřbeno zde bylo... Víc asi 50 000 osob všech postavení.

26
km
Hrad Špilberk

Hrad Špilberk

Milujete historii a památky? Máte cestu do Brna? Rozhodně si nenechte ujít hrad Špilberk, který se nachází přímo v Brně. Příjemná procházka parkem na kopec až k hradu a pak... Víc nezapomenutelný výhled na Brno a jeho okolí.