Zatím bez hodnocení
Garantujeme kvalitu!

Úžasný odpočinek s wellness a polopenzí v hotelu Líšeňský Dvůr v krajině Žďárských Vrchů s dítětem do 5,9 let zdarma a platností listopadu 2021

Dlouhá Platnost Dlouhá Platnost

LokalitaLíšeňský Dvůr, Vysočina - Lišná (mapa)

Platnost Platnost kupónu je od 5.7.2021 do 30.11.2021 dle dostupnosti.

Máte chuť na odpočinek na vysoké noze? Co takhle luxusní usedlost s historií až z 16. století? Velkorysý pozemek s vlastním rybníkem? Luxusní lázeňské centrum s vířivkou, saunou a masážemi? Restaurace se skvělou kuchyní a francouzskými okny? Líšeňský Dvůr je prostě malý ráj, kde se nebudete muset starat vůbec o nic. V krásné krajině Vysočiny mají navíc skvělé zázemí i pro děti.

Pevné kořeny v krajině

Hotel je historickou budovou pocházející nejméně ze 16. století, ze kterého se dochovala první písemná zpráva o nemovitosti. Nemovitosti posléze spravoval Ústav šlechtičen v Brně, pak tento majetek přešel na stát a stal se rekreačním pracovištěm Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Od roku 2008 má opět soukromé vlastníky, kteří v následujících dvou letech provedli rekonstrukci na hotelové zařízení vysokého standardu.

Oblíbené místo Jana Wericha

V padesátých letech si Líšenský Dvůr velmi oblíbil herec Jan Werich a výtvarník a režisér Jiří Trnka, kteří jej často navštěvovali a místo jim natolik učarovalo, že si zde chtěli zřídit letní ateliér. Odkoupit nemovitost od státu se jim však nepodařilo.

Hotel s luxusním komfortem

V roce 2009 prošel hotel citlivou rekonstrukcí, která v maximální míře zachovala jeho historický ráz (klenby, celkové dispozice pokojů atd.) a současně jej vybavila komfortem, který je dnes náročnými návštěvníky oceňován. Dnes hotel nabízí venkovní restauraci s krásným výhledem na okolní krajinu jižním až jihozápadním směrem. Prostorný dvůr prošel parkovou úpravou a doplněním zařízení pro sportovní a volnočasové vyžití. Byla doplněna i druhá ubytovací budova, která uzavírá dvůr z východní strany a wellness.

Součástí nabídky je venkovní posezení u táboráku, pro rybáře z řad hostů pak možnost sportovního rybaření u rybníka, který je součástí areálu. Ve všech prostorách hotelu včetně restaurace a teras je k dispozici bezdrátové připojení k internetu.

Pobyty rodin s dětmi

Jak obtížné je nalézt hotel nebo penzion vhodný pro rodiny s dětmi, ví dnes každý rodič, který se o to pokoušel. Líšenský Dvůr je jedním z velmi mála zařízení, kde se bude cítit rodina jako doma: prostorný Dvůr (4000 m2) s parkovou úpravou je vybaven zařízením pro dětské vyžití, a díky své uzavřenosti jsou v něm děti naprosto bezpečné. Z hotelové restaurace, kavárny i venkovní terasy je přímý výhled právě na Dvůr, takže své děti můžete mít stále na očích. Vzhledem k tomu, že v okolí hotelu není žádná komunikace (kromě účelové silnice vedoucí pouze k hotelu) ani zástavba, nehrozí dětem „vypuštěným“ do blízkého okolí žádné nebezpečí.

Restaurace

Hotel nabízí špičkovou kuchyni v hotelové restauraci. Naše restaurace nabízí uklidňující výhled přes  francouzská okna jižním až severozápadním směrem přes rybník na hlavní partie Žďárských vrchů, k dispozici jsou v letním období též dvě terasy. Restaurace je k dispozici pro hotelové hosty i pro veřejnost.

Vinný lístek nabízí vína z produkce špičkového vinařství Gotberg oblast Pálava, dále rodinného vinařství Hrabal pod značkou Pelvins z Velkých Bílovic a vinařství Vinofol, oblast Novosedly.
V naprosté většině přívlastková vína jsou produkována přírodními metodami a patří k tomu nejlepšímu, čím se může věhlasná Jižní Morava pochlubit.

Wellness

Hotel Líšenský dvůr nabízí svým hostům komfortně vybavené wellness centrum pro vaši relaxaci a regeneraci sil. Co platí pro hotel a jeho restaurací, lze říci i o wellness centru: vytříbený architektonický návrh, špičkové zařízení a sepětí s okolní přírodou a krajinou.

Hostům jsou k dispozici tři sauny – finská, infra a parní – s příslušným zázemím, whirlpool a relaxační místnost s lůžky a vodní postelí. V létě jsou pak k dispozici venkovní dřevěná lehátka na terase. Součástí wellnessu jsou i masážní pokoje s hotelovým masérem.

At už máte za sebou adrenalinovou cyklistiku v okolních kopcích, pořádný pěší výšlap, nebo zimě běžkařskou trasu nebo den sjezdování – a nebo pokud pouze přijedete na hotel unaveni po pracovním týdnu – sauny z vás vyplaví vše špatné, stress psychický nebo únavu fyzickou.

Finská sauna

Typická, nejznámější sauna – vysoká teplota (typicky 90 °C), dřevěné lavice pro sed či ležení, střídání horka a chladu v ochlazovacím bazénku nebo studené sprchy. (Kdo si troufne, může se v zimě ochladit ve sněhové závěji). Finská sauna je doporučená pro zvyšování imunitního systému člověka, užitečná pro problémy s dýchacími cestami.

Infrasauna

Relativní novinka, oblíbená hosty, kteří si chtějí pořádně „prohřát kosti“, ale nemají rádi velmi horký vzduch a vysokou vlhkost u finské sauny. Teplota prohřátí je podobná jako u finské sauny, ale je dosahována výlučně infrazářiči, které prohřívají tělesa – v tomto případě lidská těla – zatímco vzduch zůstává v normálních teplotách. Účinky infrasauny na lidský organismus jsou pak podobné: odplavení stresu, likvidace virů a baktérií, úleva pro svaly a klouby díky zlepšení prokrvení, zlepšení psychické pohody.

Parní bylinková sauna

Parní sauna je pak dalším oblíbeným druhem sauny, vhodným prakticky pro každého. Saunování probíhá v teplé parní mlze (teplota 40-45 C, nasycenost vodní párou blížící se 100%), vytvářená teplá mlha je obohacována bylinami s příjemnou vůní a usnadňujícími dýchání či vykašlávání. Stoprocentní nasycenost vybuzuje velmi rychle silné pocení a tím pádem odplavení škodlivin z těla a kůže, přitom při pobytu v příjemné teplotě. Není nutné střídat parní saunu s prudkým ochlazováním, stačí sprchování vlažnou nebo teplou vodou. Parní sauna pomáhá při kožních nemocech, je doporučována rovněž při chorobách dýchacích cest, otužuje tělo a odplavuje stress stejně jako další druhy saun.

Whirlpool–vířivka

Jedno z nejoblíbenějších zařízení pro wellness vůbec, masážní vana pro čtyři dospělé osoby. Teplota blízká teplotě lidského těla (35 °C) znamená, že vaše tělo je v příjemném hřejivém prostředí, a možnost volby masážních tryskových programů vám pak dopřává jemnou či i intenzivnější masáž na ty části vašeho těla, které si vyberete tím, jak je vůči tryskám nastavíte. Ve vířivce můžete být v sedu, polo-sedu či v lehu. Neustálé intenzivní prokysličování vody pak činí pobyt ve vířivce lahodným a odlehčujícím – tzv. perličková koupel je sama o sobě jemnou, nenásilnou masáží vaší kůže. Vířivku samozřejmě také milují děti, které se v ní doslova vyřádí, a dospělí ji pak mohou využít ke společenské konverzaci v léčebném a lahodícím prostředí.

Masáže

K dispozici jsou dvě masážní místnosti, kde naši zkušení hoteloví maséři provádějí masáže z široké palety možností: k dispozici je tradiční, tzv. švédská masáž (tření a hnětení), lze určovat části těla k promasírování i délku masáže, dále masáže reflexní, aroma masáž či medová masáž.

Relaxační místnost

Sauny, vířivka a masáž jsou intenzivní části vaší relaxace a regenerace – k dosažení úplného účinku je nutné též v klidu relaxovat, též proto, že intenzivní zařízení představují pro vaše tělo nemalou zátěž. V relaxační místnosti, za poslechu klidné meditativní hudby můžete využívat komfortních lehátek – v létě též na venkovní terase – či se můžete doslova ponořit do tzv. vodní postele s nastavitelnou intenzitou velmi jemného vodního masírování. V relaxační místnosti je též vždy k dispozici dostatek tekutin, kterými rozhodně nešetřete, neboť sauny i masáž vyžadují následné intenzivní zavodnění.

Tipy na výlet

Hotel Líšenský Dvůr se nachází v centrální, nejvyšší oblasti CHKO Žďárské vrchy, v rekreační oblasti minimálně dotčené činností člověka. Je umístěn na úbočí známého Buchtova kopce (813 mnm – jeden z nejvyšších vrcholů Ždárských vrchů), v nadmořské výšce 650 mnm. Blízké okolí nabízí těžko vyčerpatelné možnosti pěších a cyklistických, v zimě potom běžkařských výletů.

Pěší výlety

Okolí je hustě protkáno jak turistickými značenými cestami (přímo kolem hotelu je situována zelená značka), tak kvalitními dalšími cestami v lesích i loukách, které umožňují toulání na dlouhé dny téměř bez doteku s civilizací. Oblíbené cíle kratších až jednodenních výletů.

Bohdalecká skála (kopec přes údolí proti hotelu, 791 mnm, nádherný polokruhový výhled směrem k jihu, skalní partie)
Hrad Štarkov (zelená od hotelu, následně modrá), romantická zřícenina hradu loupežného rytíře
Daňkovice– známá rekreační obec pod Buchtovým kopcem
Buchtův kopec – na vrcholu radar pro řízení letového provozu ČR, po dohodě s personálem možná prohlídka a (Dráteníčky, Malínská skála, Černá skála, Bílá skála, Čtyři palice, Perničky.) vyhlídka. Slavné skalní útvary Vysočiny Devět skal (836 mnm), skalní útvary a nejvyšší vrchol Žďárských vrchů kultovní vesnice Blatiny, Moravské České Křižánky a rybníky Milovský, Medlovský Sykovec .

Pro hosty hotelu, kteří nejsou náruživými turisty, jsou pak k dispozici kratší trasy v blízkém okolí hotelu (1-3 km), s téměř nulovým převýšením a po asfaltované cestě, vhodné pro jakoukoli obuv. Zejména výlet do Líšné, případně dále do Daňkovic doporučujeme pro rekreační procházku, při které se nebudete stačit dostatečně pokochat panoramatickým, neustále se proměňujícím výhledem na okolní krajinu.

Cyklistické výlety

K výše uvedeným (takřka vše popsané lze zvládnout na kole) přibývají vzdálenější cíle: město Polička, rodiště Bohuslava Martinů, s kompletním středověkým opevněním.

Hrad Svojanov je tradičním místem konání šermířských vystoupení, jarmarků s ukázkami řemesel a koncertů. 

Toulovcovy maštale (národní přírodní rezervace, úžasné skalní útvary a kaňony), poblíž hrad Nové Hrady

Slavné rašeliniště Velké Dářko (národní přírodni rezervace, ale i bohaté rekreační využití)
Nové Město na Moravě – městská památková rezervace, muzea
Žďár nad Sázavou: poutní kostel Sv. J. Nepomuckého („Zelená hora“), památka UNESCO
Litomyšl, jedno z nejkrásnějších měst u nás, zámek – památka Unesco
Pod hotelem, v údolí řeky Fryšávky, se nalézá značená cyklotrasa č. 104, na ni v blízkém okolí navazuje několik dalších, včetně dálkové trasy č. 1 („Pražská“).

Flexi nabídkaFlexi nabídka

Kupón si můžete kdykoliv vyměnit za kredit. Zjistit více

Co se nám na této nabídce nejvíce líbí

 • Luxusní ubytování s dobrým jídlem a wellness
  Luxusní ubytování s dobrým jídlem a wellness
 • V krásné krajině Žďárských Vrchů
  V krásné krajině Žďárských Vrchů
 • Zázemí pro děti v bezpečí uzavřeného areálu
  Zázemí pro děti v bezpečí uzavřeného areálu
 • Historická budova v areálu s vlastním rybníkem
  Historická budova v areálu s vlastním rybníkem
 • Tři druhy sauny, vířivka
  Tři druhy sauny, vířivka

od 5 890 Kč

Běžná cena: 6 550 - 21 550 Kč

Věrnostní body Nákupem získáte
minimálně 5890 bodů

Výběr termínu

Možný nástup pobytu. Volné
Kalendář byl aktualizován dne 15.06.2021 o 13:58.

Vyberte si z následujících 2 možností

 • 2 noci
  5 890 Kč
 • 3 noci
  8 835 Kč
 • 4 noci
  11 780 Kč
 • 5 nocí
  14 725 Kč
 • 2 noci
  7 890 Kč
 • 3 noci
  11 835 Kč
 • 4 noci
  15 780 Kč
 • 5 nocí
  19 725 Kč

Věrnostní body Nákupem získáte
minimálně 5890 bodů

Hodnocení zákazníků SlevaDne

Nabídka zatím bez hodnocení.

Tato nabídka je u nás nová, zatím nemá žádné hodnocení.
Spolupracujeme jen s prověřenými partnery a tím vám garantujeme kvalitu. Na SlevaDne je momentálně více než 49 828 hodnocení s průměrem 8,7 z 10.

Kontakt

Líšeňský Dvůr

Líšeňský Dvůr

Líšná 23
59203 Líšná
+420-702 047 070

hotel@lisensky-dvur.cz
lisensky-dvur.cz

Zobrazit partnerskou stránku

Aktivity v okolí

4
km
Pohádková vesnička Podlesíčko

Pohádková vesnička Podlesíčko

Nové, originální ubytování v pohádkových chaloupkách, které najdete za hotelovým resortem Podlesí. Nechte vzlétnout fantazii a vytvořte dětem nezapomenutelné dětství. Zabydlete se... Víc v baráčku Sněhurky a sedmi trpaslíků, Rákosníčka, nebo třeba u Křemílka a Vochomůrky a dalších.

16
km
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Patří mezi nejvýznamnější stavby barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Tento vrcholný Santiniho výtvor byl roku 1994 zařazen na Seznam světových kulturních a... Víc přírodních památek UNESCO.

18
km
Zřícenina hradu Zubštejn

Zřícenina hradu Zubštejn

Zubštejn je jeden z největších hradů Moravy. Jeho zřícenina je chráněna jako kulturní památka České republiky. Kdo a kdy hrad založil není známo. O jeho založení existují pouze... Víc legendy.

18
km
Westernové městečko Šiklův Mlýn

Westernové městečko Šiklův Mlýn

Uvidíte zde westernové městečko z dob osídlování amerického západu v celé kráse. První domy začali vystavovat již v roce 1994. Bohatý program, jízda na koních a hudba západu. To... Víc vše a mnohem víc.

19
km
Strašidelný zámek Draxmoor

Strašidelný zámek Draxmoor

V původní středověké budově zřídili v 16. století majitelé zámku pivovar a o dvě století později sloužila jako zámecká sýpka. Dnes je v ní umístěna expozice plná magie, kouzel a... Víc strašidel. Do světa fantazie návštěvníky uvede film s 3D efekty, v jednotlivých patrech čekají na návštěvníky pohyblivé a ozvučené modely draků, čarodějnic a nadpřirozených bytostí.

21
km
Peklo Čertovina

Peklo Čertovina

Jde o unikátní projekt Peklo. Nachází se na Čertovině u Hlinska. Peklo je jediné svého druhu nejen v naší republice, ale i v celé Evropě. Peklo je rozloženo celkem na sedm pater... Víc zábavy a zážitků.

24
km
Zámek Nové Hrady

Zámek Nové Hrady

Jedná se o pozoruhodnou rokokovou stavbu s rozsáhlým přírodním areálem. Zámek Nové Hrady nechal v letech 1774–1777 vystavět Hrabě Jean-Antoine Harbuval de Chamaré. Budovu... Víc obklopuje cenný rokokový ornamentální areál nazývaný „České Versailles“ nebo „Malý Schönbrunn“.

30
km
Zámek Přibyslav

Zámek Přibyslav

Zámek Přibyslav je původně renesanční zámek s výraznými barokními a klasicistními úpravami. Od 20. let 20. století v něm sídlilo městské muzeum a od 70. let 20. století zde bylo... Víc budováno hasičské muzeum.

31
km
Zámek Kunštát

Zámek Kunštát

První písemné zmínky se řadí do roku 1279, ale stavba byla s největší pravděpodobností započata již v první polovině 13. století. Do 16. století se k hradu stále přistavovalo. Od... Víc roku 2002 zámek patří k národním kulturním památkám.

32
km
Velké Meziříčí - Ski areál Fajtův kopec

Velké Meziříčí - Ski areál Fajtův kopec

Sjezdovky jsou vhodné především pro začátečnické lyžaře a snowboardisty. Pro běžkaře tudy vede běžkařská trasa, která je dlouhá 30 kilometrů.

33
km
Zámek Velké Meziříčí

Zámek Velké Meziříčí

Zámek, původně hrad, byl vybudován před polovinou 13. století. V druhé polovině 14. století byl rozšířen o křídlo na severní straně. Na počátku 15. století se zaměřili především... Víc na vybudování mocně opevněného předhradí.

35
km
Zámek Chotěboř

Zámek Chotěboř

Jde o zámek, který byl založen již v 17. století. V 18. století prošel barokní přestavbou. Patří k němu také novorenesanční severní křídlo. V zámku je umístěno především místní... Víc muzeum.

Mohlo by Vás zajímat