9,0

Vynikající hodnocení
(752 hodnocení)

Tatranský relax u lanovky na Hrebienok s polopenzí a wellness nebo plnou penzí v hotelu Smokovec ***

Zobrazit kontakt Otevřeno

LokalitaHotel Smokovec ***, Vysoké Tatry - Starý Smokovec (mapa)

Platnost Platnost kupónu je od dnes do 3.10.2021 dle dostupnosti.

Projděte se po tatranských stezkách nebo sedněte na lanovku a užívejte si obraz slovenských velehor z jiného úhlu pohledu. Ideální výchozí polohu už máte - ve známém hotelu Smokovec ***. Polopenze vám dodá energii na všechny dobrodružství. Klidně to střídejte s odpočinkem v hotelovém bazénu a sauně. Pro ty, co relax ve wellness vynechají, si mohou dopřát plnou penzi s obědovým balíčkem.

Tipy na aktivity

V Aquacity Poprad  je celkem 13 bazénů s teplotou vody od 30 ° do 38 ° C. Kromě toho zde najdete velké množství vodních atrakci, saun, procedury pro krásu a zdravý životní styl, tradiční i thajské masáže a moderní léčebnou metodu při velmi nízké teplotě - kryoterapii.

Zakopané

Zakopané je jedním z nejznámějších turistických míst v Polsku. Zakopané, které bylo "objeveno" jako turistická atrakce v druhé polovině 19. století, nevychází z módy, ale naopak každým rokem přitahuje stále více turistů, kteří jsou tak spokojeni se svým pobytem na úpatí Tater, že doufají, že se opět vrátí . Zakopané vděčí za svou popularitu různým zařízením, které nabízí svým návštěvníkům. V zimě jsou to mnohé lyžařské vleky a perfektní počasí na lyžování (ať už pro zkušené lyžaře nebo pro začátečníky). V létě jsou to náročné lezecké možnosti na strmých skalách Vysokých Tater, jakož i nenáročné, přístupné pro každého, které se táhnou podél malebných údolí a hřebenů vrchů obklopujících Zakopané. Návštěvníci jsou přitahováni jedinečnou atmosférou města, která spojuje v sobě dva faktory: autentickou lidovou kulturu obyvatel výšin Podhalského regionu a velmi propracovaný repertoár divadla "Witkacy" a Szymanowski hudby. Také jsou přitahováni tím, co se nachází mezi těmito dvěma faktory - kouzlo kaváren, jazzových a rockových koncertů ve sklepích, pohled na hory, pomalý barevný dav na Krupówki ulici.

Spišský hrad

V nadmořské výšce 634 m, na vápencové skále převyšující okolní terén o 200 m, vládne Spišské kotlině jedna z nejcennějších památek Spiše, národní kulturní památka Spišský hrad. Je nejen dokladem vývoje architektury u nás od 12. do 18. století, ale svojí rozlohou převyšující 4 hektary (přesně 41 426 m2) se považuje za jeden z největších hradních komplexů střední Evropy.
Bohaté jsou i jeho dějiny. Skála, na níž se rozprostírá, byla osídlena již v mladší a pozdní době kamenné. Pravěké osídlení však vrcholí na přelomu našeho letopočtu, kdy se tu vytvořilo obrovské a mohutné opevněné hradiště lidu tzv. púchovské kultury. Jeho valy objevili archeologové během nedávného archeologického výzkumu. Našli zde ovšem i obydlí zemědělského lidu i řemeslníků a rozměrný kultovní objekt. Z rozsahu, způsobu opevnění iz organizační struktury lze předpokládat, že už v té době zde bylo administrativní centrum středního Spiše. Valy, v terénu ještě znatelné, obklopovaly celý hrad a přecházely přes jeho největší nádvoří. Po zániku tohoto hradiště vzniklo na sousedním kopci, na Dreveníku, další silné hradiště. Až po něm se začíná budovat dnešní Spišský hrad.

Belianská jeskyně

Belianská jeskyně (vchod 885 m) je jediná zpřístupněná jeskyně ve Vysokých Tatrách v severním úbočí Kobylího vrchu nad Tatranskou kotlinou.
V 18. století ji navštěvovali hledači pokladů, po kterých zůstaly nápisy na jeskynních stěnách. Až objevná cesta Júlia Husza a Jana Britz ze Spišské Belé dne 5.8.1881 vzbudila vědecký a turistický zájem o jeskyni.
Veřejnosti ji zpřístupnili 1882 a elektricky osvětlili 1896 jako jednu z prvních jeskyní na světě. Komunikace v jeskyni stále zlepšovaly a přístupné jeskynní prostory se postupně zvětšovaly dalšími objevy.
Celková délka jeskyně je 1752 m, z toho zpřístupněných jeskynních chodeb je 1001 m.

Dobšinská ledová jeskyně

Tento chráněný přírodní výtvor je jeden z nejvzácnějších a nejpozoruhodnějších přírodních jevů u nás.
Objevil ji 15.7.1870 banský inženýr E. Ruffinyi se společníky. Už v roce 1871 ji zpřístupnili veřejnosti av roce 1887 byla dokonce první jeskyní v Evropě s elektrickým osvětlením.
Vchod do jeskyně je v severním úbočí vrchu Duča ve výšce 969,5 m, délka jeskyně dosahuje 1232 m. Prostory jeskyně od vstupního otvoru postupně klesají, což spolu se severní orientací umožňuje v zimním období klesání studeného vzduchu a celkové podchlazení prostorů. V letním období se zase teplejší vzduch s menší specifickou hmotností nemůže dostat do jeskynních prostorů, čímž se průměrná teplota v jeskyni udrží pod hodnotou 0 ° C po celý rok.
Dlouhodobým opakováním tohoto cyklu vzniklo zalednění jeskynních prostorů. Bohatá výzdoba má útvary do značné míry vytvarované prouděním vzduchu.

Chata pod Rysy

Chata pod Rysy je nejvýše postavenou chatou ve Vysokých Tatrách. Myšlenku postavit útulné v této lokalitě začal jako první propagovat rakouský horolezec Ubaldo Felbinger na konci 19. století. Pro technické a finanční potíže se jí výstavba celé roky odkládala, přičemž se měnily i názory na její umístění (navrhované byly lokality Žabí plesa, Hřeben Váhy, atd.) K výstavbě chaty, kterou finančně zabezpečoval Klub československých turistů a realizovala firma Šašinka, došlo za těžkých klimatických podmínek v letech 1931 - 1932 av roce 1933 byla chata slavnostně otevřena.
V roce 1954, po poškození lavinou, došlo k první rekonstrukci objektu av roce 1977 bylo k chatě přistavěné patro.

Téryho chata

Téryho chata je nejvýše položenou chatou s celoročním provozem. Svou polohou při Pěti spišských plesech, s překrásným výhledem do údolí a majestátními štíty v jejím okolí, patří k nejvyhledávanějším místům ve Vysokých Tatrách.

Zamkovského chata

Nachází se ve Vysokých Tatrách na území národního parku na horní hranici lesa v ústí Malé Studené doliny v nadmořské výšce 1475 m nm

Bilíková chata

Chata byla postavena v roce 1934 a její původní název byl Guhrová chata. V roce 1936 byla chata přestavěna a po druhé světové válce k ní byla přistavěna nová turistická ubytovna. Od roku 1946 nese objekt jméno Pavla Bilík (1916 - 1944), inspektora finanční stráže v Horním Smokovci, účastníka SNP, popraveného fašisty v Kežmarku.

 

 

Flexi nabídkaFlexi nabídka

Kupón si můžete kdykoliv vyměnit za kredit. Zjistit více

Co se nám na této nabídce nejvíce líbí

 • V centru Smokovce u lanovky na Hrebienok a zastávce TEŽ
  V centru Smokovce u lanovky na Hrebienok a zastávce TEŽ
 • Při každém pobytu vstup do bazénu a sauny nebo plná penze
  Při každém pobytu vstup do bazénu a sauny nebo plná penze
 • 1 dítě do 5 let má ubytování zdarma
  1 dítě do 5 let má ubytování zdarma
 • Jen 16 km od Štrbského plesa
  Jen 16 km od Štrbského plesa
 • Hotel má vlastní parkoviště zdarma
  Hotel má vlastní parkoviště zdarma

od 2 772 Kč

Běžná cena: 4 088 - 17 360 Kč

Věrnostní body Nákupem získáte
minimálně 2772 bodů

Informační kalendář

Možný nástup pobytu. Volné
Tento kalendář je informativní. Pro ověření termínu prosím kontaktujte prevádzku. Kalendář byl aktualizován dne 13.06.2021 o 08:13.

Vyberte si z následujících 2 možností

 • 1 noc
  2 772 Kč
 • 2 noci
  4 984 Kč
 • 3 noci
  6 944 Kč
 • 5 nocí
  10 864 Kč
 • 1 noc
  2 772 Kč
 • 2 noci
  4 984 Kč
 • 3 noci
  6 944 Kč
 • 5 nocí
  10 864 Kč

Věrnostní body Nákupem získáte
minimálně 2772 bodů

Hodnocení zákazníků SlevaDne

9,0

Vynikající hodnocení

752 hodnocení

596 zákazníků doporučuje

10

Hotel má perfektnú polohu, personál je veľmi milý, ochotný a ústretový, najmä dámy na recepcii, milé a príjemné, strava ako v jedálni hotela, tak aj v priľahlej jedálni k hotelu bola výborná, porcie také, že sa naje aj ten najväčší hladoš, cítili sme sa tu veľmi dobre. Menovite by som chcela...

Eva, 3. září 2020

Hodnotil nabídku Pobyt pre 2 osoby na 5 nocí


10

Krásne ubytovanie i prostredie. Z okna sme mali nádherný pohľad na Slavkovský štít veľa neho pekný hotel Grand, v pozadí bolo vidieť Lomnický štít. Veľmi výhodná poloha - blízko TEŽ .

Daniela, 17. září 2019

Hodnotil nabídku LETO: Pobyt pre 2 osoby na 4 noci

Kontakt

Hotel Smokovec ***

Hotel Smokovec ***

Starý Smokovec 25
062 01 Starý Smokovec
+421 52 442 51 91

Check-in od 14.00 hod.
Check-out do 10.00 hod.

recepcia@hotelsmokovec.sk
www.hotelsmokovec.sk

Zobrazit partnerskou stránku

Aktivity v okolí

300
m
Zábavní park Tricklandia

Zábavní park Tricklandia

Tento zábavní park rodinného typu najdete ve Starém Smokovci. Můžete zde poznat Slovensko netradiční formou pomocí 3D a 2D iluzí. Součástí je i nejkrásnější zrcadlové bludiště ve... Víc střední Evropě.

2
km
Ledový palác na Hrebienku

Ledový palác na Hrebienku

Už 4. rok láká turisty na Hrebienok krásný Tatranský ledový dům. 90 tun ledu proměnili umělci na gotický chrám s prvky tatranské přírody a historie. Obdivovat můžete také kašny... Víc skleněný oltář. Hlavním stavitelem je umělecký sochař Adam Bakoš a skleněné oltářní vitráže realizoval Achilleas Sdoukos, sklář a designér řecko-slovenského původu. Jako inspirace posloužily letos sakrální stavby regionu Spiš. Chrám je pro návštěvníky přístupný po celou zimu denně od 9:00 do 16:30. Každou neděli se zde navíc konají koncerty.

4
km
Obrovský vodopád

Obrovský vodopád

Nachází se v ústí Malé Studené Doliny a se svou výškou 20 metrů je skutečným obrem. Dostanete se sem po červené značce z Hrebienku.

4
km
Ski resort Tatranská Lomnice

Ski resort Tatranská Lomnice

Vítejte v nejvýše položeném lyžařském středisku na Slovensku. Najdete zde nejvýše položenou a nejstrmější sjezdovku z Lomnického Sedla 2 190 m n. m. Čeká vás až 1 300metrové... Víc převýšení. Dopravu ve středisku zajišťují sedačkové a kabinové lanovky. Na prvotřídní carvingové 6,5 kilometrové trati s šířkou až do 60 m se vyřádí každý lyžař. Celková délka sjezdovek je skoro 12 km. Dopravte se na Lomnický štít, druhý nejvyšší tatranský vrchol, visutou lanovkou. Ta sem jezdí ze Skalnatého plesa. Objevíte tu panoramatický chodník s terasou i kavárna.

5
km
Ski Museum

Ski Museum

První soukromé muzeum zimních sportů ve Vysokých Tatrách. Na ploše téměř 300 m² můžete vidět historii vzniku a vývoje tatranských zimních sportů od počátku tatranských osad,... Víc převážně do roku 1945.

5
km
Muzeum TANAPu Tatranská Lomnica

Muzeum TANAPu Tatranská Lomnica

Patří mezi nejnavštěvovanější muzea svého druhu na Slovensku. Poznáte zde charakter tatranské přírody, seznámíte se s její ochranou a historií zpřístupňování Tater. Výstavní část... Víc je rozdělena na přírodovědnou, přírodně ochrannou, historickou a etnografickou.

8
km
Chata u Zeleného plesa

Chata u Zeleného plesa

Chata dostala jméno podle arciknížete Fridricha Habsburka - Fridrichova chata. Po pádu monarchie se nazývá Chatou u Zeleného plesa. Skvělé místo, kam byste při toulkách Tatrami... Víc měli určitě zavítat.

10
km
Wild Park Lomnice

Wild Park Lomnice

Chovatelské zařízení zaměřeno hlavně na chov ohrožených druhů živočichů. Najdete zde široký výběr flóry a fauny z celého světa jako například tygři, krokodýli, anakondy či leguána.

11
km
Symbolický cintorín u Popradského plesa

Symbolický cintorín u Popradského plesa

Jedná se o místo, kde se na památku obětem ukládají pamětní tabule se jmény lidí, kteří zahynuli v Tatrách a jiných světových horstvech. Najdete ho pod strmou skalní stěnou... Víc Ostrvy. Nejpohodlnější cesta od praporku tatranské tramvaje Praporek Popradské pleso, odtud asfaltovou cestou (cca 5 km).

11
km
Aquacity Poprad

Aquacity Poprad

V Aquacity Poprad je celkem 13 bazénů s teplotou vody od 30 do 38 °C. Kromě toho zde najdete velké množství vodních atrakcí, saun, procedury pro krásu a zdravý životní styl,... Víc tradiční i thajské masáže a moderní léčebnou metodu při velmi nízké teplotě - kryoterapii.

11
km
Popradské pleso

Popradské pleso

Popradské pleso je jedním z turisticky nejvyhledávanějších míst ve Vysokých Tatrách. Vede sem několik turistických tras, najdete zde i symbolický hřbitov, horskou chatu a... Víc restauraci.

11
km
Snowpark Lučivná

Snowpark Lučivná

Nadmorská výška sa tu vyšplhala na 746 - 856 m.n.m. V tomto lyžiarskom stredisku vzdialenom 12 km od Popradu nájdete 4 vleky a ľahké až stredne ťažké zjazdovky. Prevádzková doba... Víc strediska je počas sezóny denne 9:00 hod - 16:00 hod, večerné lyžovanie je možné využiť v čase 17:30 - 20:30 hod. K dispozícií je ďalej požičovňa, škola snowboadingu a lyžovania, snowtubing, skiservis a reštaurácia.

Mohlo by Vás zajímat