Dovolená v penzionu Rusalka s polopenzí a relaxací v privátní sauně

Penzion Rusalka, Krkonoše - Malá Úpa

Sledujte provoznu a upozorníme Vás na novou nabídku

Tato nabídka již skončila, ale našli jsme pro vás ideální náhradu:

Dovolená v penzionu Rusalka s polopenzí a relaxací v privátní sauně

Penzion Rusalka, Krkonoše - Malá Úpa Penzion Rusalka, Krkonoše - Malá Úpa (mapa)

Ukončené od 5 920 Kč

od 5 920 Kč

Běžná cena: 6 720 - 11 760 Kč

Rusalka není ani zrzka, ani z Moskvy, ale pravá horská chata na krásném místě v Krkonoších. Vás se na původ ani barvu vlasů nikdo ptát nebude - kousek od hranic čekají nejen pohádkové výhledy, ale jako kouzlo na vás zapůsobí i kvalita a šíře nabídky, kterou se do malebné roubenky Rusalka podařilo naskládat. Restaurace, vinárna, dětský koutek, finská sauna - v Malé Úpě mají všechno!

Zatím bez hodnocení

Zatím bez hodnocení

Garantujeme kvalitu!

Tato nabídka je u nás nová, zatím tedy nemá žádné hodnocení. Spoluprací jen s ověřenými partnery vám ale garantujeme kvalitu. Na SlevaDne je momentálně přes 51 777 hodnocení, jejich průměr je 8,7 z 10.

Proč si vybrat tuto nabídku

Penzion v malebném údolí Malé Úpy s výborným hodnocením Penzion v malebném údolí Malé Úpy s výborným hodnocením

Vstup do sauny Vstup do sauny

Prostorná roubená jídelna a vinárna Prostorná roubená jídelna a vinárna

Minigolf, zastřešený bazén, ohniště Minigolf, zastřešený bazén, ohniště

Flexi nabídka

Kupón si můžete kdykoliv vyměnit za kredit. Zjistit více

Penzion Rusalka

 • sauna sauna
 • restaurace restaurace
 • hotelový bar hotelový bar
 • vstup do wellness vstup do wellness
 • polopenze polopenze
 • 1 přistýlka 1 přistýlka

Rusalka není ani zrzka, ani z Moskvy, ale pravá horská chata na krásném místě v Krkonoších. Vás se na původ ani barvu vlasů nikdo ptát nebude - kousek od hranic čekají nejen pohádkové výhledy, ale jako kouzlo na vás zapůsobí i kvalita a šíře nabídky, kterou se do malebné roubenky Rusalka podařilo naskládat. Restaurace, vinárna, dětský koutek, finská sauna - v Malé Úpě mají všechno!

O penzionu

Penzion Rusalka patří mezi nejznámější boudy v Malé Úpě. Samotné údolí Malé Úpy by se dalo charakterizovat jako jedno z mála posledních, které není dotčeno masivní výstavbou a udržuje si stále charakter původních krkonošských sídel.

Už při vstupu do penzionu na vás dýchne historie Krkonoš, a to doslova z každičkého koutu. Penzion je členitý a velmi rozlehlý, čímž poskytuje hostům pocit klidu a soukromí, i tehdy, je-li plně obsazen.

Jedná se vlastně o horskou roubenou chalupu, s historií sahající až do roku 1830. Rusalka se nachází na cestě (cca 100 metrů) mezi Spáleným Mlýnem (zimní parkoviště a zastávka skibusu do lyžařských areálů v Horní Malé Úpě a Peci pod Sněžkou) a historickým centrem obce - U Kostela.

 

Ubytování

Penzion disponuje celkem 17 stylově zařízenými pokoji s vlastním sociálním zařízením a možností zapůjčení dětských postýlek.

Pokoje se nachází ve dvou patrech, v prvním patře jsou samostatné pokoje, ve druhém patře dvoupokoje. Jsou velice vhodné pro pobyt spřátelených maminek s dětmi nebo větších rodin, které preferují oddělené a zároveň blízké ubytování rodičů a dětí.

Restaurace

V přízemí se nachází restaurace a prostorná roubená jídelna, ve které je k dispozici lednička, rychlovarná konvice a mikrovlnná trouba.

V rámci zajištěné polopenze se můžete těšit na každodenní snídaně podávané formou švédského stolu a večeře, které zahrnují polévku a hlavní jídlo výběrem ze dvou druhů. 

Relaxace

Příjemným zpestřením vašeho pobytu na horách jistě bude vstup do finské sauny, kde můžete načerpat síly po výživné vysokohorské turistice a dalších aktivitách, kterých můžete v Krkonoších podnikat nespočet.

 

 

Pěší turistika

 

Krásné procházky můžete podnikat v blízkém v okolí, jedna z oblíbených je podél potoka (Malá Úpa) ke kostelu sv. Petra a Pavla (postaven roku 1771, kdy byl nejvýše postaveným kostelem v Čechách - 975 m.n.m) s malebným hřbitůvkem. Stejnou cestou podél vody se dostanete k bývalému skokanskému můstku. 

Doporučujeme také vycházkovou trasu Aichelburg, vedoucí z Horního Maršova přes hrádek Aichelburg až na farmu Sosna (již není v provozu). 

Chcete vidět Sněžku odjinud? Vydejte se úchvatným Lvím dolem přes klasické krkonošské Šímovy Chalupy. Túra vhodná i pro děti.

A pak tu pro vás máme "povinnou" hřebenovou túru přes Jelenku na Sněžku (8 km) a dále třeba až na druhý konec Krkonoš do Harrachova.

 

Tipy na výlety

Chráněná oblast, ve které se Malá Úpa nachází, přímo vybízí k turistice, v jakémkoliv ročním období, do zdejší romantické přírody s krásnými vyhlídkami, cyklistickými stezkami, běžeckými tratěmi a několika lyžařskými vleky.

 • Kostel sv. Petra a Pavla - tento památný kostel se nachází na přímo v historickém centru obce Malá Úpa.
 • Hrádek Aichelburg - romantická zřícenina hradu Aichelburg se nachází ve východní části Krkonoš nedaleko Horního Maršova na Trutnovsku v Královéhradeckém kraji. Do dnešních dnů se dochovala věž, zčásti zasypaný sklep, venkovní schodiště, terasa a zbytek brány. Hradní zříceniny jsou volně přístupné.
 • Pěnkavčí vrch leží nad obcí Velká Úpa. Pohodlně se sem dostanete z horní stanice lanovky Na Portášky pak vlevo po mírné spádnici až na horské louky Pěnkavčího vrchu. Největší boudou je bouda Jana. Ze Spáleného Mlýna v Malé Úpě vede na Pěnkavčí vrch nádherná, i když z počátku velice strmá, Pěnkavčí cesta. 
 • Lysečinská hora - velmi plochý hřeben 1 km východně od Dolní Malé Úpy (část U kostela). Poblíž vrcholu je geodetický bod. Přístup není po většinu roku omezen, III. zóna KRNAP. Výstup možno uskutečnit po státní hranici z Pomezních bud k jihu. Vrchol je od nich vzdálen 3 km. Horní stanice lyžařského vleku je asi 700 m severně od nejvyššího bodu. Hřeben je opravdu velmi plochý, hledejte proto geodetický bod.
 • Mnoho dalších tipů naleznete přímo ZDE.

www.rusalka-upa.cz

 

Kontakt

Penzion Rusalka

Penzion Rusalka

Dolní Malá Úpa 45 ,
54227 Malá Úpa ,
499 329 150, 608 830 460

jiriwinter@email.cz
www.rusalka-upa.cz
Zobrazit partnerskou stránku

SlevaDne využívá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat vaši uživatelskou zkušenost a pro marketingové účely. Více informací najdete zde. Rozumím