Stylové ubytování na Šumavě s nabídkou specialit česko-šumavské kuchyně, jen kousek od unikátní přírodní rezervace Boubín. Možnost jednoduché rezervace online.

Hotel Kristian 1000, Šumava - Kubova Huť

Sledujte provoznu a upozorníme Vás na novou nabídku

Tato nabídka již skončila, ale našli jsme pro vás ideální náhradu:

Stylové ubytování na Šumavě s nabídkou specialit česko-šumavské kuchyně, jen kousek od unikátní přírodní rezervace Boubín. Možnost jednoduché rezervace online.

Hotel Kristian 1000, Šumava - Kubova Huť Hotel Kristian 1000, Šumava - Kubova Huť (mapa)

Ukončené od 2 690 Kč

od 2 690 Kč

Až 47 % sleva Běžná cena: 4 640 - 9 280 Kč

Kristián na Boubínu? Nebojte se, pokračování nesmrtelné české komedie se nechystá, ale vy na prvorepublikovou tradici skvělých a poctivých služeb navázat můžete. Hotel Kristián jen kousek od unikátního pralesa Boubín obnovuje odkaz předchozích generací s profesionalitou služeb v ryze současné kvalitě. Poznejte výjimečně autentické přírodní prostředí s výlety po Česku, Rakousku i Bavorsku.

Zatím bez hodnocení

Zatím bez hodnocení

Garantujeme kvalitu!

Tato nabídka je u nás nová, zatím tedy nemá žádné hodnocení. Spoluprací jen s ověřenými partnery vám ale garantujeme kvalitu. Na SlevaDne je momentálně přes 55 799 hodnocení, jejich průměr je 8,7 z 10.

Proč si vybrat tuto nabídku

Stylové, nově rekonstruované pokoje

Stylové, nově rekonstruované pokoje

Skvělá hodnocení zákazníků

Skvělá hodnocení zákazníků

Speciality česko-šumavské kuchyně

Speciality česko-šumavské kuchyně

V blízkosti přírodní rezervace Boubín

V blízkosti přírodní rezervace Boubín

Flexi nabídka

Kupón si můžete kdykoliv vyměnit za kredit. Zjistit více

Hotel Kristian 1000

  • vhodné pro děti vhodné pro děti
  • vhodné pro domácí mazlíčky vhodné pro domácí mazlíčky
  • polopenze polopenze
  • bezplatné parkování bezplatné parkování

Autentická atmosféra tradičního šumavského pohostinství

Nahlédněte do budoucnosti českého pohostinství

Přijměte pozvání na místo, kde to s obrodou českého pohostinství myslí upřímně.

Navázání na místní tradice, citlivé navázání na minulost doprovází důraz na kvalitní a profesionální služby ve standardu, který očekáváte od současnosti. V hotelu Kristián 1000 obnovují atraktivitu místa, které bude rovnocenným partnerem šumavské krajině, bude ji doplňovat skvělými službami, ubytováním, gastronomií a vašimi úsměvy. 

Přijeďte prožít chvíle volna v jedinečné atmosféře nově zrekonstruovaného hotelu Kristian na šumavské Kubově Huti, který svým hostům nabízí moderně vybavené pokoje, špičkovou gastronomii v hotelové restauraci a nepřebernou nabídku aktivit spojených s okolní čistou a ozdravující šumavskou přírodou.

Důstojné obnovení tradice rodiny Pawlitchko

Dobrý člověk Rudolf

Protože místní hájovna, kde bylo možné se ubytovat, přestávala zájmu turistů stačit, postavil dobrý člověk Rudolf Pawlitschko roku 1927 hotel, čímž zajistil turistům péči do té doby nevídanou. Nedlouho po tom však ani kapacity hotelu nestačily přílivu turistů a tak většina místních začíná sezónně ubytovávat návštěvníky v útulných pokojících svých chalup.

Když potom hotel roku 1934 do základů vyhoří, odhodlaný Rudolf neváhá a již na jaře staví znovu. Až na malé změny vzniká na původních základech hotel, který se díky péči rodin Pawlitschkových a Meffertových stává známým daleko za hranicemi.

Za zmínku stojí, že k hotelu původně patřila i nedaleká kaplička, vystavěná v roce 1934 paní Eleonorou Meffert, která marně doufala, že tím pomůže k uzdravení své nemocné dcery.

Proto není divu, že se stal brzy hotel Pawlitschko, jak jej nechal pojmenovat, vyhledávaným cílem sportovců, dobrodruhů, turistů i jiných, po krásách Šumavy lačnících návštěvníků. O kulinářských zážitcích se tenkrát vyprávělo od Velkého Javoru až po Plechý, ba možná ještě dále a o jehněčí pečeni na divokém medu s bramborovými šiškami z kuchyně paní Pawlitschkové bylo možné dozvědět se až u Berouna.

Nadmořská výška 1000 m, jižní svah obklopený lesy a absence jakéhokoli průmyslu tvoří z Kubovy Hutě vedle turistického cíle ideální místo pro léčbu dýchacích problémů, což nezůstalo bez povšimnutí. Po válce se z rukou Klubu českých turistů hotel dostává do vlastnictví strakonických závodů, které ho ve druhé polovině 70. let významně rozšiřují a umožňují tak dalším turistům a sportovcům poznat vedle šumavských krás i velmi specifické a výjimečné Genius loci vesničky na úpatí Boubína.

Nový úsvit po dlouhé temnotě

Kotrmelce dějin však způsobily, že se na péči a um původních majitelů mělo zapomenout. Lesk místa, kdysi tak proslulého, pomalu slábl pod nánosy prachu.

I přes vršící se nedostatky, kterých čas dopustil víc než by si hotel býval zasloužil, zůstal objekt, který se postupně stal více ubytovnou než hotelem, vyhledávaným cílem turistů. Ti, jak pevně věříme, opouštěli Kubovu Huť s přesvědčením, že když se rozdávala krása, šlo Boubínsko i celá Šumava alespoň dvakrát, což bohužel mohli jen málokdy, pokud vůbec, prohlásit o úrovni ubytování.

S pádem železné opony se poměry opět mění a hotel se postupně stává majetkem nadnárodní společnosti Corinthia. Filosofie společnosti, vlastnící hotely od súdánského Chartúmu po anglický Londýn podle nás však ne zcela koresponduje s rodinným prostředím šumavské Kubovky a tak po měsících debat a úvah opouštíme své původní profese ozářené svitem monitorů a pouštíme se do projektu, na jehož konci se z maltského hotelu Kuba stane opět ryze kubohuťský hotel, tentokrát Kristian. To jméno v sobě skrývá odkaz na první republiku i lyžařské oblouky starých šumavských lyžařů.

Kubova Huť

Sklářská obec v malebné přírodě

Obec Kubova Huť vznikla na počátku 18. století jako jedna z četných šumavských sklářských osad. První zmínky o ní jsou již z roku 1728, kdy zde Johann Podschneider založil sklářskou huť. Nově vzniklá osada dostala své jméno po zámeckém hejtmanovi Gubovi. Rozkládá se v nadmořské výšce kolem 1000 m, v místech, kudy v minulosti procházela historicky známá Zlatá stezka.

V roce 1899 byla vybudována železniční trať spojující Vimperk a Volary. Na této trati se v Kubově Huti nachází dopravna, která je svou polohou ve výšce 995 m nad mořem nejvýše položeným nádražím v Česku.

V obci je několik historických budov, např. u Kubešů, u Götzů, které jsou ukázkou původní šumavské architektury. Typickou schwarzenberskou myslivnou z r. 1908 je budova, která je na kraji obce.

Boubínský prales

Autentická divočina na dosah

Na prahu jednoho z posledních ostrovů divoké přírody v Česku. Boubínský prales je národní přírodní rezervace nedaleko Včelné pod Boubínem a Horní Vltavice v okrese Prachatice, která byla vyhlášena již v roce 1858. Jedná se tedy o třetí nejstarší českou přírodní rezervaci, a to o rozloze 666,41 ha. Oblast leží v CHKO Šumava a spravuje ji Správa NP a CHKO Šumava. Důvodem ochrany je bukosmrkový porost nacházející se v okolí 1362 metrů vysokého vrchu Boubín a tvořící jednu z nejvýznamnějších lesnických lokalit v Evropě.

Na území rezervace se nachází stromy staré 400 až 500 let, mezi nejznámější zástupce patřil Král smrků, jenž byl povalen sněhovou vichřicí v roce 1970. V průběhu času se mění zastoupení výskytu jednotlivých druhů stromu v rezervaci, k roku 2011 je na ústupu četnost smrku. Rezervace patří mezi nejvíce navštěvovaná místa Šumavy, vede skrz ni naučná stezka a několik turistických tras směřujících k rozhledně na vrchu Boubín.

Frisbee Discogolf

Golf jak ho neznáte

V Kubově Huti se nachází největší hřiště v České republice. Discgolf je jedním z nejrozšířenějších sportù s létajícím talířem, odvozeným z klasického golfu. Vznikl v 70tých letech v USA a získává stále více příznivcù na celém světě. Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderù - tedy hodù. Disk se hází z určeného výhoziště na cíl (jamku).

Válečné opevnění v okolí Kubovy Hutě

Setkání s dějinami

Vydejte se po stopách vojenských dějin československého státu a prozkoumejte opevnění, která jsou v pošumaví pozůstatkem příprav na druhou světovou válku.

V souvislosti s rostoucími obavami se v roce 1938 přikročilo k budování souvislých linií lehkého opevnění, tzv. řopíků, postupně budované úseky propojovaly jednotlivé uzávěry v souvislé pásmo opevnění. Již v roce 1937 byla budována obrana strategické železniční trati z Vimperka ve směru na Kubovu Huť. V témže roce byla i projektována nová trasa průběhu opevnění v prostoru Kubova Huť – Český Krumlov přes Horní Vltavici, Lenoru a Volary, která vedla podél Vltavy až k Želnavě a odtud přes masiv Blanského lesa ke Krumlovu. V roce 1938 bylo zadáno k výstavbě 598 řopíků, avšak do ukončení prací se podařilo vybudovat celkem asi 420 objektů, řopíky z roku 1937 v to počítaje. Trasy linie vytýčené v roce 1938 procházely často velice náročným terénem, přičemž bylo nutné v některých případech budovat přístupové cesty nebo kolejové svážnice pro dopravu materiálu na stavbu. Více zde.

Rozhledna Boubín

Boubín - rozhledna (1362 m n.m.)

Vydejte se k charakteristické siluetě hory Boubín (1362 m), a prozkoumejte výhledy na Šumavu z rozhledny a jejím vrcholu. Z Kubovy Hutě stačí sledovat modrou značku přibližně 4,5km.

řevěná rozhledna vysoká 21 metrů umístěná na vrcholu Boubína. Po dřevěném schodišti umístěném v ose věže se turista dostane až na ochoz, umístěný v sedmém nadzemním podlaží.  Rozhledna je volně přístupná v období od 1.dubna do 30.listopadu.

Věž je v základně široká 7 * 7 m a ve vrcholové části se zužuje na šířku 4 * 4 m. Rozhledna byla postavena v období od července do listopadu 2004. Původně zde stával až do roku 1974 dřevěný triangulační bod s vyhlídkovou plošinou.

Kontakt

Hotel Kristian 1000

Hotel Kristian 1000

Kubova Huť 26
38501 Kubova Huť
Česko
+420 380 423 099

info@kristian1000.cz
www.kristian1000.cz
Zobrazit partnerskou stránku