Pohoda na Lipně: Jezerní Penzion na břehu Lipna s polopenzí

Jezerní penzion, Černá v Pošumaví

Sledujte provoznu a upozorníme Vás na novou nabídku

Tato nabídka již skončila, ale našli jsme pro vás ideální náhradu:

Zatím bez hodnocení
Garantujeme kvalitu!

Pohoda na Lipně: Jezerní Penzion na břehu Lipna s polopenzí

LokalitaJezerní penzion, Černá v Pošumaví (mapa)

Platnost Platnost kupónu je od 1.9.2019 do 31.10.2019 dle dostupnosti.

Lochneskou příšeru vám na Lipně zaručit nemůžeme, obří sumce tam ale s trochou štěstí chytíte. Určitě ale můžeme slíbit skvělé prostředí pro aktivní dovolenou i pro lenošení s výhledem na hladinu jezera. Můžete si to namířit třeba do zážitkového parku Království lesa přímo pod Stezkou korunami stromů. V okolí je také spousta příležitostí pro cyklistiku a lyžování...

O penzionu

Nachází přímo na břehu Lipenské přehrady, odkud si můžete užívat všech možností volnočasového vyžití, relaxovat aktivně procházkami napříč okolní přírodou nebo se kochat pohledem na hladinu jezera.

Ubytování

Ubytujeme vás v útulných pokojích, které mají vlastní sociální zařízení a koupelnu. Vybaveny jsou také ledničkou a televizí. Z některých pokojů je výhled na jezero.

Gastronomie

Těšit se můžete na výtečnou polopenzi, která zahrnuje snídaně podávané formou švédských stolů a večeře o dvou chodech s výběrem ze dvou jídel. K dispozici vám bude samozřejmě i místní bar.

Tipy na výlety

 • Stezka korunami stromů Lipno
 • Rodinný park Kráslovství lesa
 • Vítkův hrádek
 • Muzeum loutek
 • Hrad Rožmberk
 • Český Krumlov

Cca 40 minut to máte unikátní přírodní rezervaci Boubínský prales, kterému dominuje vrch Boubín s rozhlednou. Územím prochází několik turisticky značených tras a kolem historického pralesa vede naučná stezka.

Odpočinkově můžete strávit volný čas v Aquaworldu Marina Lipno (18 km). Pro návštěvníky je připravena řada atrakcí a služeb - obdélníkový plavecký bazén o velikosti 16x8 m, kruhový bazén s atrakcemi o průměru 16 m, whirlpool, divoká řeka s peřejemi a protiproudem, dětské brouzdaliště s vodním hříbkem, bazének s masážními tryskami, perličková deska se vzduchovým roštem, tlaková sprcha, perličková sedačka se vzduchovými tryskami. Nechybí ani oblíbená finská sauna s bylinkovými esencemi.

Hluboká nad Vltavou

Jeden z nejhezčích a nejnavštěvovanějších českých zámků dobře znáte z filmové pohádky Pyšná princezna, a jako v pohádce si budete připadat i při prohlídce a procházce městem. Určitě zde nezapomeňte navštívit místní zoologickou zahradu. 

Lyžování

Skipark Frymburk – Rodinné lyžování na Lipně s překrásným výhledem

Rodinný lyžařský areál Skipark Frymburk najdete na okraji malebného městečka Frymburk na břehu Lipna, který je vzdáleném jen 6 km od Skiareálu Lipno se Stezkou korunami stromů.

Nově modernizovaný Skipark Frymburk přináší zcela novou možnost rodinného lyžování na Lipně pro ty z Vás, kteří máte raději zimní radovánky bez davů lidí v příjemném komorním prostředí na oblíbeném kopci Marta s překrásným výhledem na Lipenské jezero obklopující ze tří stran poloostrov Frymburk s kostelem Sv. Bartoloměje a okolní šumavské vrcholy Vítkův Hrádek, Bärenstein, Smrčina (Hochficht) a Spičák. Při příznivém počasí uvidíte dokonce i Alpy (Dachstein, Grosser Priel). 

Ski areál Lipno se 7 sjezdovkami nejrůznějších obtížností o celkové délce 8,3 km a 3 lanovkami. Součástí je snowpark a také nejmodernější výukové hřiště.  

Dále rakouská střediska Sternstein a Hochficht. Sternstein nabízí pro děti do 6 let v doprovodu rodičů lyžování zdarma. Jsou zde 3 sjezdovky a dětský ski park s pojízdným kobercem a zvířátkovým slalomem. Hochficht, to jsou sjezdovky o celkové délce 21 km v nadmořské výšce až 1 300 metrů. 

V okolí lipenského jezera si můžete užít skvělé běžkování hned za hranicemi kde je upraveno 66 km stop pro klasický styl a bruslení v areálu Schöneben – Hochficht. Hned za hraničním přechodem Zadní Zvonková – Schöneben se nachází v příznivé nadmořské výšce okolo 1000 m.n.m. jeden z nejkvalitnějších běžeckých areálů na Šumavě s  vynikající sněhovou jistotou od prosince do konce března a takřka denní úpravou běžeckých stop. 

Jezerní penzion

Co se nám na této nabídce nejvíce líbí

 • Ubytování přímo na Lipně
  Ubytování přímo na Lipně
 • Písčitá pláž v areálu
  Písčitá pláž v areálu
 • Drink pro dámy i pány
  Drink pro dámy i pány
 • Úschovna kol a lyží
  Úschovna kol a lyží
 • Aktivity v okolí Lipna - v zimě možnost lyžování
  Aktivity v okolí Lipna - v zimě možnost lyžování

Ukončené
od 2 499 Kč

Běžná cena: 3 360- 7 110 Kč

Hodnocení zákazníků SlevaDne

Nabídka zatím bez hodnocení.

Tato nabídka je u nás nová, zatím nemá žádné hodnocení.
Spolupracujeme jen s prověřenými partnery a tím vám garantujeme kvalitu. Na SlevaDne je momentálně více než 48 674 hodnocení s průměrem 8,7 z 10.

Kontakt

Jezerní penzion

Hůrka 52
38226 Horní Planá
+420 602 159 506

jezernipenzion@seznam.cz
https://www.penzion-lipno.cz/

Zobrazit partnerskou stránku

Aktivity v okolí

11
km
Zřícení Vítkův Hrádek

Zřícení Vítkův Hrádek

Vítkův kámen je zřícenina gotického hradu. Je to nejvýše položený hrad v Česku. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR. První spolehlivá zmínka o hradu se objevuje v... Víc roce 1347.

14
km
Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno

Jde o první stezku tohoto druhu v České republice. První procházky se uskutečnily 10. července 2012. Užijete si nádherný výhled na krásy okolní krajiny. Každé úterní večery se... Víc konají koncerty přímo na stezce. To si nesmíte nechat ujít.

18
km
Český Krumlov

Český Krumlov

Od roku 1992 je historické centrum města Český Krumlov zapsáno do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Město se nachází na samotném jihu Čech a je navštěvováno spoustou... Víc turistů. Kolem centra se meandrech táhne řeka Vltava a odděluje tak historickou část města.

18
km
Hrad a zámek Český Krumlov

Hrad a zámek Český Krumlov

Svou rozlohou přes 6 ha je to druhý největší hradní a zámecký komplex v Čechách a díky vysokému hodnocení českých i zahraničních odborníků byl v roce 1989 vyhlášen kulturní... Víc památkou a v roce 1992 byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO.

20
km
Rozhledna Kleť

Rozhledna Kleť

Kleť je nejvyšší horou Blanského lesa. Je totiž položena v nadmořské výšce 1084 metrů. Rozhledna byla dříve využívána jako místo k mapování okolí. Neuvidíte jen zdejší místa, ale... Víc můžete obdivovat i krásu Alp. Rozhlednu nechal vystavět v roce 1822 kníže Jan Nepomuk ze Schwarzenbergu.

21
km
Poštovní muzeum Vyšší Brod

Poštovní muzeum Vyšší Brod

Nechte před sebou opět ožít poštovní služebny a úřadovny, rozjedou se vozy s dopisy a balíky. Naleznete zde průběh vývoje pošty od roku 1526 až po současnost. Do poštovního muzea... Víc se můžete přijít podívat denně až na pondělí.

22
km
Lanovka Kleť

Lanovka Kleť

Lanovka vyváží turisty již od roku 1961. Lanová dráha vám ušetří 1792 metrů a její převýšení činí 383 metrů. Zajímavostí lanové dráhy je, že za dobu své existence již vyvezla... Víc nahoru více než 3 000 000 turistů.

23
km
Hrad Rožmberk

Hrad Rožmberk

Jedná se o nejstarší sídlo Rožmberků. V současné době je ve vlastnictví státu a je spravován Národním památkovým ústavem. Hrad i jeho zakladatel jsou poprvé písemně uváděni v roce... Víc 1250. Hrad je čtvrtým nejnavštěvovanějším objektem. V roce 2013 jej navštívilo přes 53 tisíc lidí.

29
km
Holašovice

Holašovice

Holašovice jsou od roku 1998 zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO. Holašovice jsou zajímavé především architekturou vystavěných obytných domů. Celá obec je laděná do t... Víczv. „selského baroka“. V roce 2013 vstoupil do kin film od Zdeňka Trošky – Babovřesky 1, který se také natáčel právě na návsi v Holašovicích.

31
km
Zřícenina hradu Pořešín

Zřícenina hradu Pořešín

Od roku 1958 je chráněna jako kulturní památka České republiky. Hrad založili na přelomu 13. a 14. století. První písemná zmínka pochází z roku 1312. V roce 1423 se pokusil Jan... Víc Žižka dobýt hrad zradou, ale neuspěl.

34
km
Rozhledna Boubín

Rozhledna Boubín

Rozhledna Boubín má dřevěnou konstrukci a stojí v nadmořské výšce 1362 metrů. Vystavěna byla v roce 2004. Vyhlídková plocha je ve výšce 21 metrů. Za pěkného počasí můžeme... Víc zahlídnout nejen šumavské vrcholky, ale také Alpy.

34
km
Zřícenina hradu Kunžvart

Zřícenina hradu Kunžvart

Hrad byl vystavěn sice ve 13. století, ale jeho první zmínky přišly až v souvislosti s Karlem IV. v roce 1359. Opuštěn byl již v první polovině 16. století. Kunžvart je pustý od... Víc roku 1547 a na konci 16. století vyhořel.