Zatím bez hodnocení
Garantujeme kvalitu!

Dovolená v penzionu Rusalka s polopenzí a relaxací v privátní sauně

LokalitaPenzion Rusalka, Krkonoše - Malá Úpa (mapa)

Platnost Platnost kupónu je od dnes do 30.11.2020 dle dostupnosti.

Rusalka není ani zrzka, ani z Moskvy, ale pravá horská chata na krásném místě v Krkonoších. Vás se na původ ani barvu vlasů nikdo ptát nebude - kousek od hranic čekají nejen pohádkové výhledy, ale jako kouzlo na vás zapůsobí i kvalita a šíře nabídky, kterou se do malebné roubenky Rusalka podařilo naskládat. Restaurace, vinárna, dětský koutek, finská sauna - v Malé Úpě mají všechno!

O penzionu

Penzion Rusalka patří mezi nejznámější boudy v Malé Úpě. Samotné údolí Malé Úpy by se dalo charakterizovat jako jedno z mála posledních, které není dotčeno masivní výstavbou a udržuje si stále charakter původních krkonošských sídel.

Už při vstupu do penzionu na vás dýchne historie Krkonoš, a to doslova z každičkého koutu. Penzion je členitý a velmi rozlehlý, čímž poskytuje hostům pocit klidu a soukromí, i tehdy, je-li plně obsazen.

Jedná se vlastně o horskou roubenou chalupu, s historií sahající až do roku 1830. Rusalka se nachází na cestě (cca 100 metrů) mezi Spáleným Mlýnem (zimní parkoviště a zastávka skibusu do lyžařských areálů v Horní Malé Úpě a Peci pod Sněžkou) a historickým centrem obce - U Kostela.

 

Ubytování

Penzion disponuje celkem 17 stylově zařízenými pokoji s vlastním sociálním zařízením a možností zapůjčení dětských postýlek.

Pokoje se nachází ve dvou patrech, v prvním patře jsou samostatné pokoje, ve druhém patře dvoupokoje. Jsou velice vhodné pro pobyt spřátelených maminek s dětmi nebo větších rodin, které preferují oddělené a zároveň blízké ubytování rodičů a dětí.

Restaurace

V přízemí se nachází restaurace a prostorná roubená jídelna, ve které je k dispozici lednička, rychlovarná konvice a mikrovlnná trouba.

V rámci zajištěné polopenze se můžete těšit na každodenní snídaně podávané formou švédského stolu a večeře, které zahrnují polévku a hlavní jídlo výběrem ze dvou druhů. 

Relaxace

Příjemným zpestřením vašeho pobytu na horách jistě bude vstup do finské sauny, kde můžete načerpat síly po výživné vysokohorské turistice a dalších aktivitách, kterých můžete v Krkonoších podnikat nespočet.

 

 

Pěší turistika

 

Krásné procházky můžete podnikat v blízkém v okolí, jedna z oblíbených je podél potoka (Malá Úpa) ke kostelu sv. Petra a Pavla (postaven roku 1771, kdy byl nejvýše postaveným kostelem v Čechách - 975 m.n.m) s malebným hřbitůvkem. Stejnou cestou podél vody se dostanete k bývalému skokanskému můstku. 

Doporučujeme také vycházkovou trasu Aichelburg, vedoucí z Horního Maršova přes hrádek Aichelburg až na farmu Sosna (již není v provozu). 

Chcete vidět Sněžku odjinud? Vydejte se úchvatným Lvím dolem přes klasické krkonošské Šímovy Chalupy. Túra vhodná i pro děti.

A pak tu pro vás máme "povinnou" hřebenovou túru přes Jelenku na Sněžku (8 km) a dále třeba až na druhý konec Krkonoš do Harrachova.

 

Tipy na výlety

Chráněná oblast, ve které se Malá Úpa nachází, přímo vybízí k turistice, v jakémkoliv ročním období, do zdejší romantické přírody s krásnými vyhlídkami, cyklistickými stezkami, běžeckými tratěmi a několika lyžařskými vleky.

 • Kostel sv. Petra a Pavla - tento památný kostel se nachází na přímo v historickém centru obce Malá Úpa.
 • Hrádek Aichelburg - romantická zřícenina hradu Aichelburg se nachází ve východní části Krkonoš nedaleko Horního Maršova na Trutnovsku v Královéhradeckém kraji. Do dnešních dnů se dochovala věž, zčásti zasypaný sklep, venkovní schodiště, terasa a zbytek brány. Hradní zříceniny jsou volně přístupné.
 • Pěnkavčí vrch leží nad obcí Velká Úpa. Pohodlně se sem dostanete z horní stanice lanovky Na Portášky pak vlevo po mírné spádnici až na horské louky Pěnkavčího vrchu. Největší boudou je bouda Jana. Ze Spáleného Mlýna v Malé Úpě vede na Pěnkavčí vrch nádherná, i když z počátku velice strmá, Pěnkavčí cesta. 
 • Lysečinská hora - velmi plochý hřeben 1 km východně od Dolní Malé Úpy (část U kostela). Poblíž vrcholu je geodetický bod. Přístup není po většinu roku omezen, III. zóna KRNAP. Výstup možno uskutečnit po státní hranici z Pomezních bud k jihu. Vrchol je od nich vzdálen 3 km. Horní stanice lyžařského vleku je asi 700 m severně od nejvyššího bodu. Hřeben je opravdu velmi plochý, hledejte proto geodetický bod.
 • Mnoho dalších tipů naleznete přímo ZDE.

www.rusalka-upa.cz

 

Co se nám na této nabídce nejvíce líbí

 • Penzion v malebném údolí Malé Úpy s výborným hodnocením
  Penzion v malebném údolí Malé Úpy s výborným hodnocením
 • Vstup do sauny
  Vstup do sauny
 • Prostorná roubená jídelna a vinárna
  Prostorná roubená jídelna a vinárna
 • Minigolf, zastřešený bazén, ohniště
  Minigolf, zastřešený bazén, ohniště
 • Dětský koutek
  Dětský koutek

2 490 Kč

Běžná cena: 4 800 Kč

Věrnostní body Nákupem získáte
minimálně 2490 bodů

Vyberte si z následujících možností

Věrnostní body Nákupem získáte
minimálně 2490 bodů

Hodnocení zákazníků SlevaDne

Nabídka zatím bez hodnocení.

Tato nabídka je u nás nová, zatím nemá žádné hodnocení.
Spolupracujeme jen s prověřenými partnery a tím vám garantujeme kvalitu. Na SlevaDne je momentálně více než 48 766 hodnocení s průměrem 8,7 z 10.

Kontakt

Penzion Rusalka

Penzion Rusalka

Dolní Malá Úpa 45
54227 Malá Úpa
499 329 150, 608 830 460

jiriwinter@email.cz
http://www.rusalka-upa.cz

Zobrazit partnerskou stránku

Aktivity v okolí

3
km
Lanový park a baby park Janské Lázně

Lanový park a baby park Janské Lázně

V parku naleznete alespoň čtyřicet překážek, na kterých se můžete přenést ze stromu na strom. U některých atrakcí jste ve výšce na kole a na saních. Nakonec si můžete skočit z... Víc dvanácti metrů, nebo se projet na kladce.

3
km
Muzeum Vápenka v Horních Albeřicích

Muzeum Vápenka v Horních Albeřicích

Muzeum Vápenka se nachází na chráněné kulturní památce osmiboké kamenné věži z 19. století. Muzeum je navrženo pomocí modulových kružnic. Zajímavostí je, že dřevo spojuje dřevo. V... Víc muzeu můžete vidět například sedm století života v Albeřicích.

4
km
Pivovar Trautenberk v Malé Úpě

Pivovar Trautenberk v Malé Úpě

Pivo se zde začalo vařit v roce 2015. Pivovar se nachází v prostorách bývalé Tippetovy boudy. Je vařeno bez pasterizace a filtrování. Kromě čepovaného piva se zde prodává i v pet... Víc lahvích zajímavého tvaru a dá se tak využít i jako nápaditý dárek. O kvalitu piva se zde starají sládci Vojtěch Kaprálek a Tomáš Ďuríček.

5
km
Hrad Aichelburg

Hrad Aichelburg

Hrádek Aichelburg byl postaven roku 1863 k poctě Hraběte Bertholda Aichelberga. Podle něho se také hrádek jmenuje. Byl nazýván zříceninou po celé 20. století. Obnova byla... Víc provedena v 90. letech 20. století.

6
km
Česká poštovna na Sněžce

Česká poštovna na Sněžce

Vznik České poštovny se datuje přibližně do poloviny 19. století. Od 1. září 1899 začala stanice plnit úlohu České poštovny. Fungovala až do roku 1938. Byla však zrekonstruována... Víc v letech 1993 - 1995 paní Jaroslavou Skrbkovou z Velké Úpy.

6
km
Sněžka

Sněžka

Hora Sněžka je se svými 1603 metry nejvyšší horou ČR. Na vrchol hory Sněžky se můžete dostat některou z oblíbených pěších tras nebo zkuste zrekonstruovanou lanovku. Na hoře se... Víc nachází rotundová kaple sv. Vavřince, Polská bouda s meteorologickou stanicí, kamenný trigonometrický obelisk a také Česká poštovna s vyhlídkovou plošinou.

8
km
Pivovar Luční bouda

Pivovar Luční bouda

Luční bouda je nejvýše položeným pivovarem ve střední Evropě. Leží ve výšce 1410 metrů nad mořem. Jde také o největší a nejstarší chatu Krkonoš. Točí se tu několik druhů piva... Víc Paroháč, včetně speciálů. Také můžete absolvovat prohlídku a o pivovaru se tak dozvědět spoustu zajímavostí.

9
km
Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše

Trasa o délce více jak 1500 m v srdci Krkonoš nabízí výhled ze 45 metrů vysoké věže. Některé ze stromů v okolí jsou staré přes 150 let. K dispozici je také naučné centrum, velké... Víc množství infotabulek a nechybí ani občerstvení založené na místní kuchyni. Pro skupiny se nabízí i možnost průvodce – pracovníka Krkonošského národního parku.

11
km
Lyžařský areál Černý Důl – SkiResort ČERNÁ HORA – PEC

Lyžařský areál Černý Důl – SkiResort ČERNÁ HORA – PEC

Zalyžujete si na sedmi sjezdovkách, na které vás vyvezou zcela nové vlaky a lanovky. Pod sjezdovkou se můžete občerstvit hned u několika stánků.

12
km
Čertova strouha

Čertova strouha

Čertova strouha jsou uměle vytvořené vodopády. Jde o přehrazení řeky, aby nedocházelo ke dříve tak častým povodním. Zahrazení z 19. století je plně funkční i v dnešní do... Vícbě. Polovina kamene potřebného ke stavbě byla získána z lomu zřízeného nad ústím Červeného potoka.

12
km
Skiareál STOH Svatý Petr

Skiareál STOH Svatý Petr

Sjezdovka se nachází hned za hotelem STOH. Využívají ho především hoteloví hosté, ale není to podmínka. Sjezdovka je dlouhá 1 kilometr a zajezdí si na ní začátečník i pokročilý.

13
km
Malý Šišák

Malý Šišák

Malý Šišák je hora na Slezském hřbetu v Krkonoších. S výškou 1440 metrů nad mořem patří mezi nejvyšší hory Krkonoš. U nás se na vrchol nedostanete, ale z polské strany vás na... Víc vrchol vyvede červeně značená Cesta česko-polského přátelství.

Mohlo by Vás zajímat