Hotel Smokovec *** u lanovky na Hrebienok se stravou, dítětem do 5 let zdarma a roční platností

Hotel Smokovec ***, Slovensko - Vysoké Tatry - Starý Smokovec Hotel Smokovec ***, Slovensko - Vysoké Tatry - Starý Smokovec (mapa)

Cena od 2 772 Kč Koupit od 2 772 Kč

od 2 772 Kč

Běžná cena: 4 088 - 17 360 Kč

Nákupem získáte minimálně 2772 bodů

Extra dlouhá platnost

Projděte se po tatranských stezkách nebo sedněte na lanovku a užívejte si obraz našich velehor z jiného úhlu pohledu. Ideální výchozí polohu už máte, ve známém hotelu Smokovec ***. Polopenze vám dodá energii na všechny dobrodružství. A příjemné potom střídejte s ještě příjemnějším - například odpočinkem v hotelovém bazénu či v sauně.

Uložit Sledovat Sdílet

9,1

Vynikající hodnocení

548 hodnocení

Proč si vybrat tuto nabídku

V centru Smokovce u lanovky na Hrebienok a zastávce TEŽ V centru Smokovce u lanovky na Hrebienok a zastávce TEŽ

Roční platnost kupónů Roční platnost kupónů

Podle typu pobytu vstup do wellness nebo obědové balíčky Podle typu pobytu vstup do wellness nebo obědové balíčky

Jen 16 km od Štrbského plesa Jen 16 km od Štrbského plesa

Flexi nabídka

Kupón si můžete kdykoliv vyměnit za kredit. Zjistit více

Vyberte si z následujících 4 možností

1 noc
2 772 Kč

2 noci
5 572 Kč

3 noci
7 812 Kč

5 nocí
11 172 Kč

1 noc
2 772 Kč

2 noci
5 572 Kč

3 noci
7 812 Kč

5 nocí
11 172 Kč

1 noc
2 772 Kč

2 noci
6 692 Kč

3 noci
8 372 Kč

5 nocí
13 412 Kč

1 noc
2 772 Kč

2 noci
6 692 Kč

3 noci
8 372 Kč

5 nocí
13 412 Kč

Nákupem získáte minimálně 2772 bodů

Flexi nabídka
Kupón si můžete kdykoliv vyměnit za kredit. Zjistit více

Hotel Smokovec ***

Projděte se po tatranských stezkách nebo sedněte na lanovku a užívejte si obraz našich velehor z jiného úhlu pohledu. Ideální výchozí polohu už máte, ve známém hotelu Smokovec ***. Polopenze vám dodá energii na všechny dobrodružství. A příjemné potom střídejte s ještě příjemnějším - například odpočinkem v hotelovém bazénu či v sauně.

Tipy na aktivity

V Aquacity Poprad  je celkem 13 bazénů s teplotou vody od 30 ° do 38 ° C. Kromě toho zde najdete velké množství vodních atrakci, saun, procedury pro krásu a zdravý životní styl, tradiční i thajské masáže a moderní léčebnou metodu při velmi nízké teplotě - kryoterapii.

Spišský hrad

V nadmořské výšce 634 m, na vápencové skále převyšující okolní terén o 200 m, vládne Spišské kotlině jedna z nejcennějších památek Spiše, národní kulturní památka Spišský hrad. Je nejen dokladem vývoje architektury u nás od 12. do 18. století, ale svojí rozlohou převyšující 4 hektary (přesně 41 426 m2) se považuje za jeden z největších hradních komplexů střední Evropy.
Bohaté jsou i jeho dějiny. Skála, na níž se rozprostírá, byla osídlena již v mladší a pozdní době kamenné. Pravěké osídlení však vrcholí na přelomu našeho letopočtu, kdy se tu vytvořilo obrovské a mohutné opevněné hradiště lidu tzv. púchovské kultury. Jeho valy objevili archeologové během nedávného archeologického výzkumu. Našli zde ovšem i obydlí zemědělského lidu i řemeslníků a rozměrný kultovní objekt. Z rozsahu, způsobu opevnění iz organizační struktury lze předpokládat, že už v té době zde bylo administrativní centrum středního Spiše. Valy, v terénu ještě znatelné, obklopovaly celý hrad a přecházely přes jeho největší nádvoří. Po zániku tohoto hradiště vzniklo na sousedním kopci, na Dreveníku, další silné hradiště. Až po něm se začíná budovat dnešní Spišský hrad.

Belianská jeskyně

Belianská jeskyně (vchod 885 m) je jediná zpřístupněná jeskyně ve Vysokých Tatrách v severním úbočí Kobylího vrchu nad Tatranskou kotlinou.
V 18. století ji navštěvovali hledači pokladů, po kterých zůstaly nápisy na jeskynních stěnách. Až objevná cesta Júlia Husza a Jana Britz ze Spišské Belé dne 5.8.1881 vzbudila vědecký a turistický zájem o jeskyni.
Veřejnosti ji zpřístupnili 1882 a elektricky osvětlili 1896 jako jednu z prvních jeskyní na světě. Komunikace v jeskyni stále zlepšovaly a přístupné jeskynní prostory se postupně zvětšovaly dalšími objevy.
Celková délka jeskyně je 1752 m, z toho zpřístupněných jeskynních chodeb je 1001 m.

Dobšinská ledová jeskyně

Tento chráněný přírodní výtvor je jeden z nejvzácnějších a nejpozoruhodnějších přírodních jevů u nás.
Objevil ji 15.7.1870 banský inženýr E. Ruffinyi se společníky. Už v roce 1871 ji zpřístupnili veřejnosti av roce 1887 byla dokonce první jeskyní v Evropě s elektrickým osvětlením.
Vchod do jeskyně je v severním úbočí vrchu Duča ve výšce 969,5 m, délka jeskyně dosahuje 1232 m. Prostory jeskyně od vstupního otvoru postupně klesají, což spolu se severní orientací umožňuje v zimním období klesání studeného vzduchu a celkové podchlazení prostorů. V letním období se zase teplejší vzduch s menší specifickou hmotností nemůže dostat do jeskynních prostorů, čímž se průměrná teplota v jeskyni udrží pod hodnotou 0 ° C po celý rok.
Dlouhodobým opakováním tohoto cyklu vzniklo zalednění jeskynních prostorů. Bohatá výzdoba má útvary do značné míry vytvarované prouděním vzduchu.

Chata pod Rysy

Chata pod Rysy je nejvýše postavenou chatou ve Vysokých Tatrách. Myšlenku postavit útulné v této lokalitě začal jako první propagovat rakouský horolezec Ubaldo Felbinger na konci 19. století. Pro technické a finanční potíže se jí výstavba celé roky odkládala, přičemž se měnily i názory na její umístění (navrhované byly lokality Žabí plesa, Hřeben Váhy, atd.) K výstavbě chaty, kterou finančně zabezpečoval Klub československých turistů a realizovala firma Šašinka, došlo za těžkých klimatických podmínek v letech 1931 - 1932 av roce 1933 byla chata slavnostně otevřena.
V roce 1954, po poškození lavinou, došlo k první rekonstrukci objektu av roce 1977 bylo k chatě přistavěné patro.

Téryho chata

Téryho chata je nejvýše položenou chatou s celoročním provozem. Svou polohou při Pěti spišských plesech, s překrásným výhledem do údolí a majestátními štíty v jejím okolí, patří k nejvyhledávanějším místům ve Vysokých Tatrách.

Zamkovského chata

Nachází se ve Vysokých Tatrách na území národního parku na horní hranici lesa v ústí Malé Studené doliny v nadmořské výšce 1475 m nm

Bilíková chata

Chata byla postavena v roce 1934 a její původní název byl Guhrová chata. V roce 1936 byla chata přestavěna a po druhé světové válce k ní byla přistavěna nová turistická ubytovna. Od roku 1946 nese objekt jméno Pavla Bilík (1916 - 1944), inspektora finanční stráže v Horním Smokovci, účastníka SNP, popraveného fašisty v Kežmarku.

Zakopané

Zakopané je jedním z nejznámějších turistických míst v Polsku. Zakopané, které bylo "objeveno" jako turistická atrakce v druhé polovině 19. století, nevychází z módy, ale naopak každým rokem přitahuje stále více turistů, kteří jsou tak spokojeni se svým pobytem na úpatí Tater, že doufají, že se opět vrátí . Zakopané vděčí za svou popularitu různým zařízením, které nabízí svým návštěvníkům. V zimě jsou to mnohé lyžařské vleky a perfektní počasí na lyžování (ať už pro zkušené lyžaře nebo pro začátečníky). V létě jsou to náročné lezecké možnosti na strmých skalách Vysokých Tater, jakož i nenáročné, přístupné pro každého, které se táhnou podél malebných údolí a hřebenů vrchů obklopujících Zakopané. Návštěvníci jsou přitahováni jedinečnou atmosférou města, která spojuje v sobě dva faktory: autentickou lidovou kulturu obyvatel výšin Podhalského regionu a velmi propracovaný repertoár divadla "Witkacy" a Szymanowski hudby. Také jsou přitahováni tím, co se nachází mezi těmito dvěma faktory - kouzlo kaváren, jazzových a rockových koncertů ve sklepích, pohled na hory, pomalý barevný dav na Krupówki ulici.

Kontakt

Hotel Smokovec ***

Hotel Smokovec ***

Starý Smokovec 25
062 01 Starý Smokovec
Slovensko
+421 52 442 51 91

Check-in od 14.00 hod.
Check-out do 10.00 hod.

recepcia@hotelsmokovec.sk
www.hotelsmokovec.sk
Zobrazit partnerskou stránku

Zážitky, které vylepší váš pobyt

Aktivity v okolí

Mohlo by Vás zajímat