Hotel Smokovec ***, Slovensko - Vysoké Tatry - Starý Smokovec
Sledujte provoznu a upozorníme Vás na novou nabídku
Tato nabídka již skončila, ale našli jsme pro vás ideální náhradu:
Hotel Smokovec ***, Slovensko - Vysoké Tatry - Starý Smokovec (mapa)
Projděte se po tatranských chodníčcích nebo sedněte na lanovku a užívejte si obraz velehor z jiného úhlu pohledu. Ideální výchozí polohu již máte, ve známém hotelu Smokovec***. Polopenze vám dodá energii na všechna dobrodružství. A příjemné pak střídejte s ještě příjemnějším - například odpočinkem po lyžování v hotelovém bazénu či sauně.
Kupón platí od 1.6.2023 do 10.12.2023.
od 3 539 Kč
3 719 - 15 819,00 Kč
ušetříte až 18 %
Známý Hotel Smokovec*** stojí pod Slavkovským štítem v centru Starého Smokovce a Vysokých Tater. Čekají vás příjemné nově zrekonstruované prostory, 31 převážně dvoulůžkových pokojů, skvělá restaurace, bar, dětský naučný koutek o tatranské přírodě, kavárna i wellness centrum s možností procedur.
Hotel nabízí 24 dvoulůžkových pokojů, 3 třílůžkové, 3 čtyřlůžkové a 1 apartmán. Pokoje jsou vybaveny minibarem, TV, satelitem, rádiem, telefonem, koupelnou (sprchový kout nebo vana). Většina pokojů má také balkon.
K odpočinku a úlevě po turistice slouží hotelové Relax centrum se saunou. Osvěžit se můžete v bazénu 10 x 5m. K dispozici je také fitness centrum a nabídka masáží (klasická, lymfatická a masáž teplými kameny).
Ochutnejte skvělá jídla v restauraci nebo samoobslužném Bistru s dětským naučným koutkem o tatranské přírodě. V kavárně Hoepfner si můžete vybírat z nabídky zákusků a sypaných čajů, k tomu široký výběr periodického tisku a každou sobotu živé JAZZ EVENINGS.
V Aquacity Poprad je celkem 13 bazénů s teplotou vody od 30° do 38°C. Kromě toho zde najdete velké množství vodních atrakcí, saun, procedury pro krásu a zdravý životní styl, tradiční i thajské masáže a moderní léčebnou metodu při velmi nízké teplotě – kryoterapii.
Spišský hrad
V nadmořské výšce 634 m, na vápencové skále převyšující okolní terén o 200 m, vládne Spišské kotlině jedna z nejcennějších památek Spiše, národní kulturní památka Spišský hrad. Je přímým dokladem vývoje architektury od 12. do 18. století a svojí rozlohou převyšující 4 hektary (přesně 41 426 m2) se považuje za jeden z největších hradních komplexů střední Evropy.
Belianska jeskyně
Belianska jeskyně (vchod 885 m) je jediná zpřístupněná jeskyně ve Vysokých Tatrách v severním úbočí Kobylího vrchu nad Tatranskou Kotlinou.
V 18. století ji navštěvovali hledači pokladů, po kterých zůstaly nápisy na jeskynních stěnách. Až objevná cesta Julia Husze a Jana Britze ze Spišské Belé dne 5.8.1881 vzbudila vědecký a turistický zájem o jeskyni.
Veřejnosti ji zpřístupnily v roce 1882 a elektricky osvětlily až v roce1896 jako jednu z prvních jeskyní na světě.
Celková délka jeskyně je 1752 m, z toho zpřístupněných jeskynních chodeb je 1001 m.
Dobšinská ledová jeskyně
Tento chráněný přírodní výtvor je jeden z nejvzácnějších a nejpozoruhodnějších přírodních jevů na Slovensku.
Objevil ji 15.7.1870 důlní inženýr E. Ruffinyi se společníky. Už v roce 1871 ji zpřístupnili veřejnosti a v roce 1887 byla dokonce první jeskyní v Evropě s elektrickým osvětlením.
Vchod do jeskyně je v severním úbočí vrchu Duča ve výšce 969,5 m, délka jeskyně dosahuje 1232 m. Prostory jeskyně od vstupního otvoru postupně klesají, což společně se severní orientací umožňuje v zimním období klesání studeného vzduchu a celkové podchlazení prostor. V letním období se zase teplejší vzduch s menší specifickou hmotností nemůže dostat do jeskynních prostor, čímž se průměrná teplota v jeskyni udrží pod hodnotou 0 °C po celý rok.
Dlouhodobým opakováním tohoto cyklu vzniklo zalednění jeskynních prostor. Bohatá výzdoba má útvary do značné míry vytvarované prouděním vzduchu.
Chata pod Rysmi
Chata pod Rysmi je nejvýše postavenou chatou ve Vysokých Tatrách. Myšlenku postavit útulnu v této lokalitě začal jako první propagovat rakouský horolezec Ubald Felbinger na konci 19. století. Pro technické a finanční potíže se její výstavba celá léta odkládala, přičemž se měnily i názory na její umístění (navrhovány byly lokality Žabí plesa, Hřeben Váhy, atd.). K výstavbě chaty, kterou finančně zajišťoval Klub československých turistů a realizovala firma Šašinka, došlo za těžkých klimatických podmínek v letech 1931 - 1932 a v roce 1933 byla chata slavnostně otevřena.
V roce 1954, po poškození lavinou, došlo k první rekonstrukci objektu a v roce 1977 bylo k chatě přistavěno patro.
Téryho chata
Téryho chata je nejvýše položenou chatou s celoročním provozem. Svou polohou u Pěti spišských ples, s překrásným výhledem do doliny a majestátními štíty v jejím okolí, patří k nejvyhledávanějším místům ve Vysokých Tatrách.
Zamkovského chata
Nachází se ve Vysokých Tatrách na území národního parku na horní hranici lesa v ústí Malé Studené doliny v nadmořské výšce 1475 mn. m.
Bilíková chata
Chata byla postavena v roce 1934 a její původní název byl Guhrová chata. V roce 1936 byla chata přestavěna a po druhé světové válce k ní byla přistavěna nová turistická ubytovna. Od roku 1946 nese objekt jméno Pavla Bilíka (1916 - 1944), inspektora finanční stráže v Horním Smokovci, účastníka SNP, popraveného fašisty v Kežmarku.
Zakopané
Zakopané je jedním z nejznámějších turistických míst v Polsku. Zakopané, které bylo „objeveno“ jako turistická atrakce ve druhé polovině 19. století, nevychází z módy, ale naopak každým rokem přitahuje stále více turistů, kteří jsou tak spokojeni se svým pobytem na úpatí Tater, že doufají, že se opět vrátí . Zakopané vděčí za svou popularitu různorodosti zařízení a aktivit, které nabízí svým návštěvníkům. V zimě jsou to například lyžařské vleky a perfektní počasí na lyžování (ať už pro zkušené lyžaře nebo pro začátečníky). V létě jsou to náročné lezecké aktivity na strmých skalách Vysokých Tater, jakož i nenáročné, přístupné pro každého, které se táhnou podél malebných údolí a hřebenů vrchů obklopujících Zakopané. Návštěvníci jsou přitahováni jedinečnou atmosférou města, která v sobě spojuje dva faktory: autentickou lidovou kulturu obyvatel výšin Podhalského regionu a velmi propracovaný repertoár divadla „Witkacy“ a Szymanowského hudby. Také jsou přitahováni tím, co se nachází mezi těmito dvěma faktory – kouzlo kaváren, jazzových a rockových koncertů ve sklepech, pohled na hory, pomalý barevný dav na Krupówkého ulici.
Rodinné středisko Starý Smokovec je vhodné pro výuku lyžování a pro nenáročnou rodinnou lyžovačku. Středisko je rozděleno do dvou areálů: Jakubkova louka a Hrebienok. Nachází se zde i jedna z mála sáňkařských drah na Slovensku - 2,5 kilometrová osvětlená trať z Hrebienka do Starého Smokovce.
Na Jakubkové louce jsou dva lyžařské vleky (délka 853 a 70 m) s lehkými sjezdovkami. Hrebienok nabízí jednu lehkou sjezdovku o délce 2350m.
Hrebienok se stal známým i díky akci Tatry Ice Master - ledové sochy. Tuto zimu zde naleznete opět i ledovou baziliku Tatranský dóm – největší a nejchladnější atrakci této zimy.
Lopušná dolina
Středisko leží v nadmořské výšce 777 m nad mořem (údolní stanice) s převýšením až do výšky 916 m nad mořem (vrcholová stanice). K dispozici jsou 4 vleky Tatrapoma, z toho dva lyžařské vleky pro začínající lyžaře. Maximální přepravní kapacita vleků je 2 300 osob/hod. a délky vleků od 150 metrů do 700 metrů s výškovým převýšením 139 metrů různé náročnosti.
Snowpark Lučivná nabízí lyžování v malebném prostředí podtatranského kraje s krásným panaromatickým výhledem na Vysoké Tatry. K tomu 4 lyžařské vleky, večerní lyžování, půjčovnu lyžařských potřeb, dětský koutek, upravené běžecké tratě – 5 km i skiservis.
Tatranská Lomnica je nejvýše položené lyžařské středisko na Slovensku. Na úpatí Lomnického štítu jsou upravovány terény až do nadmořské výšky 2196m. Středisko nabízí největší převýšení na Slovensku (1308 m) a dle vlastních měření OnTheSnow také nejdelší sjezdovku na Slovensku (5500 m).
Starý Smokovec 25
062 01 Starý Smokovec
Slovensko
+421 52 442 51 91
Check-in od 14.00 hod.
Check-out do 10.00 hod.
recepcia@hotelsmokovec.sk
www.hotelsmokovec.sk
Zobrazit partnerskou stránku