Romantický pobyt na Zámku Žďár se snídaní v zámecké čajovně a vstupenkou do Muzea nové generace

Zámek Žďár nad Sázavou, Vysočina - Žďár nad Sázavou

Sledujte provoznu a upozorníme Vás na novou nabídku

Tato nabídka již skončila, ale našli jsme pro vás ideální náhradu:

Romantický pobyt na Zámku Žďár se snídaní v zámecké čajovně a vstupenkou do Muzea nové generace

Zámek Žďár nad Sázavou, Vysočina - Žďár nad Sázavou Zámek Žďár nad Sázavou, Vysočina - Žďár nad Sázavou (mapa)

Ukončené od 3 490 Kč

od 3 490 Kč

Až 41 % sleva Běžná cena: 4 990 - 17 970 Kč

Na zámcích ožívá nejen historie, ale i legendy o vášni a lásce. Objevte tu svou na Zámku Žďár . Ubytujte se v romantické tří patrové barokní Věži nebo v Zahradníkově domku, kde se budete cítit jako byste spali uprostřed herbáře. Vychutnávat můžete atmosféru místa při snídani v zámecké čajovně, objevovat nové vize v Muzeu nové generace anebo navštívit některou z akcí pořádaných na zámku.

10

Vynikající hodnocení

2 hodnocení

Všechna hodnocení pochází od zákazníků, kteří si u nás zakoupili kupón.

Proč si vybrat tuto nabídku

Unikátní ubytování na Zámku Žďár nad Sázavou

Unikátní ubytování na Zámku Žďár nad Sázavou

Romantická snídaně v zámecké čajovně

Romantická snídaně v zámecké čajovně

Jako dárek originální zámecký domácí Cider a ekologické dárkové mýdlo

Jako dárek originální zámecký domácí Cider a ekologické dárkové mýdlo

Vstupenka do jedinečného Muzea nové generace

Vstupenka do jedinečného Muzea nové generace

Zámek Žďár nad Sázavou

  • WiFi připojení WiFi připojení
  • restaurace restaurace
  • vlastní parkování vlastní parkování
  • vhodné pro děti vhodné pro děti
  • vhodné pro domácí mazlíčky vhodné pro domácí mazlíčky
  • snídaně snídaně
  • bezplatné parkování bezplatné parkování
  • 1 přistýlka 1 přistýlka

Zámek Žďár

Neobyčejně zajímavé dějiny zde psali cisterciáčtí mniši už od 13. století, geniální architekt Jan Blažej Santini Aichel nebo současní majitelé zámku, rodina Kinských. Ti zde v návaznosti na pestrou minulost budují živé, kreativní a přátelské prostředí otevřené pro všechny. 

Ubytování na zámku

Ubytování na zámku pro vás bude nezapomenutelným zážitkem. Romantická barokní věž, designové pokoje, kde se budete cítit jako v krásné zahradě, rodinné apartmány v bývalém mlýně nebo barokní šlechtické akademii… vše krásně zrekonstruované k vašemu dokonalému pohodlí a příjemnému zážitku.

Ubytování ve Věži
Třípatrová barokní věž je dominantou zámku. Ubytovaní budete v bývalé zvonici cisterciáckého kláštera, kde se nachází tři dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Dobová atmosféra na vás dýchne už po výstupu po točitém dřevěném schodišti.

Ubytování v Zahradníkově domku

Za zdmi domku z 18. století, který dříve sloužil pro ustájení koní najdete tři dvoulůžkové a jeden třílůžkový apartmán s vlastní koupelnou. V pokojích vyniká originální moderní dřevěný nábytek navržený na míru, který je doplněn kousky z antik obchodů. Každý pokoj je barevně odlišný – výmalba interiéru je realizována přírodními pigmenty. Dekorace jsou inspirovány regionem i tvaroslovím žďárského zámku, použity jsou přírodní materiály jako je dřevo, kov nebo len. Nadchne vás také světlost a prostornost pokojů a originální tematické dekorace – lustry, lampy, designové talíře a plakáty ze starých botanických knih nebo koupelnové obklady.

Ubytování ve Mlýně

Ubytujte se v místě, kde stál od poloviny 17. století klášterní mlýn a v sousedních budovách se vařilo pivo. V moderně zrekonstruovaném ubytování se nachází apartmán s kuchyní a dva dvoulůžkové pokoje. Najdete zde také prostory pro úschovnu kol, lyží nebo kočárku. Ubytování je vhodné i pro rodiny s dětmi.

Ubytování U Kašny

Stylový  rozlehlý apartmán se nachází v prostorách bývalé šlechtické akademie z 18. století. Je ideálním místem pro rodinnou dovolenou díky plně vybavené kuchyni a koupelně se sprchovým koutem a pračkou.

Muzeum nové generace

Vstupte do světa animovaných příběhů, hry světel a stínů a mnoha interaktivních exponátů. Cesta pro celou rodinu za téměř 800 let starým příběhem. Muzeum je držitelem těchto cen a ocenění:
Živa award za nejkreativnější muzeum ve střední Evropě 2016, Stavba Vysočiny 2016, 2. místo v kategorii Nejlepší muzea v ČR cestovatelského portálu TripAdvisor 2018, Certifikát výjimečnosti portálu TripAdvisor 2018, Oceněno rodiči 2018, Cyklisté vítáni.

Rodina Kinských

Rod Kinských patří mezi nejstarší českou rodovou šlechtu. Poprvé byl zmiňován počátkem 13. století za panování krále Přemysla Otakara I. Původním sídlem jejich předků byla vesnická tvrz Vchynice u Lovosic, odkud mají i své jméno –Wchynští. To se během staletí přeměnilo na dnešní podobu Kinští. Generace rozvětveného rodu se díky svým zásluhám a rostoucímu jmění domohly vzestupu. Z původních vladyků a rytířů se stala hrabata a knížata s rodovým znakem, ve kterém jsou umístěny tři vlčí zuby v rudém poli.

Od roku 1628 je císařským výnosem potvrzen dědičný titul pánů Kinských. Členové rodu Kinských zastávali posty nejvyšších kancléřů, nejvyšších lovčí, získali pět rytířů řádu Marie Terezie a osm rytířů řádu Zlatého rouna. Po řadu století sídlili na dědičném panství Chlumec nad Cidlinou, aby v prvé polovině 20. století převzali sňatkem také správu panství Žďár nad Sázavou. Pro protinacistické postoje rodiny uvalili němečtí okupanti na jejich majetek nucenou správu, po válce pak byl zestátněn. Příslušníci rodu odešli do zahraničí, hrabě Radslav se uchýlil do Francie, kde působil jako světově známý vědec v reprodukční imunologii.

Novodobá historie tohoto starobylého českého šlechtického rodu se začala psát v roce 1992, když si hrabě Radslav Kinský převzal zestátněný majetek. Od roku  2008 pokračují v obnově zámeckých objektů jeho synové Constantin a Charles Nikolas Kinští. V roce 2015 otevřeli na žďárském zámku interaktivní Muzeum nové generace.

 

Kontakt

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek 8/8
591 02 Žďár nad Sázavou
Česko
+420 732 384 312

reception@zamekzdar.cz
zamekzdar.cz
Zobrazit partnerskou stránku