Hotel Smokovec ***, Slovensko - Vysoké Tatry - Starý Smokovec (mapa)
Nasedněte na lanovku u známého hotelu Smokovec***, vyveze vás rovnou na Hrebienok ke Ledovému Dómu nebo si užijte lyžovačku či sáňkovačku na Jakubkově louce. Ideální výchozí polohu už máte. Polopenze vám navíc dodá energii, kterou využijete při všech dobrodružstvích. A příjemné vystřídá ještě příjemněji – například odpočinek v hotelovém bazénu či sauně!
Kupón si můžete kdykoliv vyměnit za kredit. Zjistit více
Platnost od 1.1.2025 do 17.4.2025 1-5 nocí 2 osoby polopenze
Extra cena
ušetříte až
23 %
Nákupem získáte minimálně 3671 bodů
Flexi nabídka
Kupón si můžete kdykoliv vyměnit za kredit. Zjistit více
O hotelu
Známý hotel Smokovec*** stojí pod Slavkovským štítem v centru Starého Smokovce a Vysokých Tater. Čekají vás příjemné nově zrekonstruované prostory, 31 převážně dvoulůžkových pokojů, skvělá restaurace, bar, dětský naučný koutek o tatranské přírodě, kavárna i wellness centrum s možností procedur.
Ubytování
Hotel nabízí 24 dvoulůžkových pokojů, 3 třílůžkové, 3 čtyřlůžkové a 1 apartmán. Pokoje jsou vybaveny minibarem, TV, satelitem, rádiem, telefonem, koupelnou (sprchový kout nebo vana). Většina pokojů má také balkon.
Wellness
K odpočinku a úlevě po turistice slouží hotelové Relax centrum se saunou. Osvěžit se můžete v bazénu 10 x 5 m. K dispozici je také fitness centrum a nabídka masáží (klasická, lymfatická a masáž teplými kameny).
Gastronomie
Ochutnejte skvělá jídla v restauraci nebo samoobslužném Bistru s dětským naučným koutkem o tatranské přírodě. V kavárně Hoepfner si můžete vybírat z nabídky zákusků a sypaných čajů, k tomu široký výběr periodického tisku a každou sobotu živé JAZZ EVENINGS.
Tipy naaktivity
V Aquacity Poprad je celkem 13 bazénů s teplotou vody od 30° do 38°C. Kromě toho zde naleznete velké množství vodních atrakcí, saun, procedury pro krásu a zdravý životní styl, tradiční i thajské masáže a moderní léčebnou metodu při velmi nízké teplotě – kryoterapii.
Ledový Dům na Hrebienku
Během zimních měsíců nemůžete vynechat oblíbenou turistickou destinaci. Odneste si nezapomenutelný zážitek z Tatranského ledového dómu, který na Hrebienku vyrostl již po 10krát. Letošní ročník nejnavštěvovanější tatranské zimní atrakce nese podobu unikátní sakrální stavby – Baziliky Božího hrobu v Jeruzalémě. Spolu s Adamem Bakošem na stavbě dómu spolupracovalo 22 sochařů a řezbářů ze Slovenska, Česka, Německa. Celkem bylo použito až 225 tun ledu a 1880 ledových bloků.
Spišský hrad
V nadmořské výšce 634 m, na vápencové skále převyšující okolní terén o 200 m, vládne Spišské kotlině jedna z nejcennějších památek Spiše, národní kulturní památka Spišský hrad. Je nejen dokladem vývoje architektury u nás od 12. do 18. století, ale svojí rozlohou převyšující 4 hektary (přesně 41 426 m2) se považuje za jeden z největších hradních komplexů střední Evropy.
Bohaté jsou také jeho dějiny. Skála, na které se rozprostírá, byla osídlena již v mladší a pozdní době kamenné. Pravěké osídlení však vrcholí na přelomu našeho letopočtu, kdy se zde vytvořilo obrovské a mohutné opevněné hradiště lidu tzv. púchovské kultury. Jeho valy objevili archeologové během nedávného archeologického výzkumu. Našli zde však i obydlí rolnického lidu i řemeslníky a rozměrný kultovní objekt. Z rozsahu, způsobu opevnění iz organizační struktury lze předpokládat, že již v té době zde bylo administrativní centrum středního Spiše. Valy, v terénu ještě znatelné, obklopovaly celý hrad a přecházely přes jeho největší nádvoří. Po zániku tohoto hradiště vzniklo na sousedním kopci, na Dreveníku, další silné hradiště. Až po něm se začíná budovat dnešní Spišský hrad.
Belianská jeskyně
Belianská jeskyně (vchod 885 m) je jediná zpřístupněná jeskyně ve Vysokých Tatrách v severním úbočí Kobylího vrchu nad Tatranskou Kotlinou.
V 18. století ji navštěvovali hledači pokladů, po kterých zůstaly nápisy na jeskynních stěnách. Až objevná cesta Julia Husze a Jana Britze ze Spišské Belé dne 5.8.1881 vzbudila vědecký a turistický zájem o jeskyni.
Veřejnosti ji zpřístupnily 1882 a elektricky osvětlily 1896 jako jednu z prvních jeskyní na světě. Komunikace v jeskyni stále zlepšovaly a přístupné jeskynní prostory se postupně zvětšovaly dalšími objevy.
Celková délka jeskyně je 1752 m, z toho zpřístupněných jeskynních chodeb je 1001 m.
Dobšinská ledová jeskyně
Tento chráněný přírodní výtvor je jeden z nejvzácnějších a nejpozoruhodnějších přírodních jevů u nás.
Objevil ji 15.7.1870 důlní inženýr E. Ruffinyi se společníky. Už v roce 1871 ji zpřístupnili veřejnosti a v roce 1887 byla dokonce první jeskyní v Evropě s elektrickým osvětlením.
Vchod do jeskyně je v severním úbočí vrchu Duče ve výšce 969,5 m, délka jeskyně dosahuje 1232 m. Prostory jeskyně od vstupního otvoru postupně klesají, což spolu se severní orientací umožňuje v zimním období klesání studeného vzduchu a celkové podchlazení prostor. V letním období se zase teplejší vzduch s menší specifickou hmotností nemůže dostat do jeskynních prostor, čímž se průměrná teplota v jeskyni udrží pod hodnotou 0 °C po celý rok.
Dlouhodobým opakováním tohoto cyklu vzniklo zalednění jeskynních prostor. Bohatá výzdoba má útvary do značné míry vytvarované prouděním vzduchu.
Chata pod Rysmi
Chata pod Rysy je nejvýše postavenou chatou ve Vysokých Tatrách. Myšlenku postavit útulnu v této lokalitě začal jako první propagovat rakouský horolezec Ubald Felbinger na konci 19. století. Pro technické a finanční potíže se její výstavba celá léta odkládala, přičemž se měnily i názory na její umístění (navrhovány byly lokality Žabí plesa, Hřeben Váhy, atd.).
Starý Smokovec 25
062 01 Starý Smokovec
Slovensko
+421 52 442 51 91
Check-in od 14.00 hod.
Check-out do 10.00 hod.
recepcia@hotelsmokovec.sk
www.hotelsmokovec.sk
Zobrazit partnerskou stránku