Zobrazit více
Odpočiňte si v Hotelu Smokovec*** pod Slavkovským štítem v centru Vysokých Tater. Z hotelu máte jen na skok k pozemní lanové dráze, která vás vyveze na Hrebienok, na jeden z areálů střediska Starý Smokovec. Druhým areálem je Jakubkova louka. Oba areály jsou od sebe vzdáleny 600 metrů a jsou velmi vhodné pro nenáročně lyžování.
/uploads%2Fslevadne.cz%2Fdeal%2Fimages%2F2015%2F0414%2F14290062956150.jpg)
V hotelu Smokovec, který se nachází přímo v centru Smokovce, vám bude k dispozici příjemné a stylové prostředí nově zrekonstruovaného hotelu převážně ve dvoulůžkových pokojích s balkonem, minibarem, TV, satelitem, rádiem, telefonem a koupelnou.
V hotelu je k dispozici
Relax-centrum, které zahrnuje bazén 10 x 5 m, dvě sauny nabízející soukromí, ruční klasickou masáž a masáž teplými kameny či fitness.
Hotel nabízí
elegantně a stylově zařízené pokoje v plné výbavě (soc. zařízení se sprchou nebo vanou), telefon, rádio, televizní přijímač se satelitním příjmem, chladnička s minibarem. Většina pokojů má balkon. V Hotelu Smokovec*** se můžete ubytovat i s domácím mazlíčkem.
Ochutnejte skvělou kuchyni v restauraci, samoobslužném bistru s dětským naučným koutkem o tatranské přírodě a kavárně Hoepfner s širokou nabídkou denního a periodického tisku, kde kromě zákusků a sypaných čajů atmosféru umocní JAZZ Evenings každou sobotu LIVE.
Sportovní aktivity v okolí:
Středisko Vysoké Tatry Starý Smokovec je ideálním startem pro turistiku k vysokohorským chatám a vodopádům. Unikátnost přírody, netradiční zábavní atrakce, úžasný výhled z hřbetů tatranských hor a nadstandardní služby jsou tím pravým důvodem, proč strávit dovolenou právě v Tatrách.
V okolí můžete navštívit:
Zakopané
Zakopané je jedním z nejznámějších turistických míst v Polsku. Zakopané, které bylo "objeveno" jako turistická atrakce v druhé polovině 19. století, nevychází z módy, ale naopak každým rokem přitahuje stále více turistů, kteří jsou tak spokojeni se svým pobytem na úpatí Tater, že doufají, že se opět vrátí. Zakopané vděčí za svou popularitu různým zařízením, které nabízí svým návštěvníkům. V zimě jsou to mnohé lyžařské vleky a perfektní počasí na lyžování (ať už pro zkušené lyžaře nebo pro začátečníky). V létě jsou to náročné lezecké možnosti na strmých skalách Vysokých Tater, jakož i nenáročné, přístupné pro každého, které se táhnou podél malebných údolí a hřebenů vrchů obklopujících Zakopané. Návštěvníci jsou přitahováni jedinečnou atmosférou města, která v sobě spojuje dva faktory: autentickou lidovou kulturu obyvatel výšin Podhalského regionu a velmi propracovaný repertoár divadla "Witkacy" a Szymanowski hudby. Také jsou přitahováni tím, co se nachází mezi těmito dvěma faktory - kouzlo kaváren, jazzových a rockových koncertů ve sklepích, pohled na hory, pomalý barevný dav na Krupówki ulici.
Spišský hradV nadmořské výšce 634 m, na vápencové skále převyšující okolní terén o 200 m, vládne Spišské kotlině jedna z nejcennějších památek Spiše, národní kulturní památka Spišský hrad. Je nejen dokladem vývoje architektury u nás od 12. do 18. století, ale svojí rozlohou převyšující 4 hektary (přesně 41 426 m2) se považuje za jeden z největších hradních komplexů střední Evropy.
Bohaté jsou i jeho dějiny. Skála, na které se rozprostírá, byla osídlena již v mladší a pozdní době kamenné. Pravěké osídlení však vrcholí na přelomu našeho letopočtu, kdy se tu vytvořilo obrovské a mohutné opevněné hradiště lidu tzv. púchovské kultury. Jeho valy objevili archeologové během nedávného archeologického výzkumu. Našli tu ale i obydlí zemědělského lidu a řemeslníků a rozměrný kultovní objekt. Z rozsahu, způsobu opevnění i z organizační struktury lze předpokládat, že už v té době tu bylo administrativní centrum středního Spiše. Valy, v terénu ještě znatelné, obklopovaly celý hrad a přecházely přes jeho největší nádvoří. Po zániku tohoto hradiště vzniklo na sousedním kopci, na Dreveníku, další silné hradiště. Až po něm se začíná budovat dnešní Spišský hrad.
/uploads%2Fslevadne.cz%2Fdeal%2Fimages%2F2015%2F0414%2F14290058083187.jpg)
Belianska jeskyně
Belianská jeskyně (vchod 885 m) je jediná zpřístupněná jeskyně ve Vysokých Tatrách v severním úbočí Kobylího vrchu nad Tatranskou kotlinou.
V 18. století ji navštěvovali hledači pokladů, po kterých zůstaly nápisy na jeskynních stěnách. Až objevná cesta Júlia Husza a Jana Britz ze Spišské Belé dne 5.8.1881 vzbudila vědecký a turistický zájem o jeskyni.
Veřejnosti ji zpřístupnili 1882 a elektricky osvětlili 1896 jako jednu z prvních jeskyní na světě. Komunikace v jeskyni stále zlepšovaly a přístupné jeskynní prostory se postupně zvětšovaly dalšími objevy.
Celková délka jeskyně je 1752 m, z toho zpřístupněných jeskynních chodeb je 1001 m.
Dobšinská ledová jeskyněTento chráněný přírodní výtvor je jeden z nejvzácnějších a nejpozoruhodnějších přírodních jevů u nás.
Objevil ji 15.7.1870 báňský inženýr E. Ruffinyi se společníky. Už 1871 ji zpřístupnili veřejnosti. 1887 byla první jeskyní v Evropě s elektrickým osvětlením.
Vchod do jeskyně je v severním úbočí vrchu Duča ve výšce 969,5 m, délka jeskyně dosahuje 1232 m. Prostory jeskyně od vstupního otvoru postupně klesají, což spolu se severní orientací umožňuje v zimním období klesání studeného vzduchu a celkové podchlazení prostorů. V letním období se zase teplejší vzduch s menší specifickou hmotností nemůže dostat do jeskynních prostorů, čímž se průměrná teplota v jeskyni udrží pod hodnotou 0 ° C po celý rok.
Dlouhodobým opakováním tohoto cyklu vzniklo zalednění jeskynních prostorů. Bohatá výzdoba má útvary do značné míry vytvarované prouděním vzduchu.
Celkový objem ledu se odhaduje na cca 110 000 m3.
Chata pod RysyChata pod Rysy je nejvýše postavenou chatou ve Vysokých Tatrách. Myšlenku postavit útulnu v této lokalitě začal jako první propagovat rakouský horolezec Ubaldo Felbinger na konci 19.století. Pro technické a finanční potíže se její výstavba celé roky odkládala, přičemž se měnily i názory na její umístění (navrhované byly lokality Žabí plesa, Hřeben Váhy atd.) K výstavbě chaty, kterou finančně zabezpečoval Klub československých turistů a realizovala firma Šašinka, došlo za těžkých klimatických podmínek v letech 1931-1932 a v roce 1933 byla chata slavnostně otevřena.
V roce 1954, po poškození lavinou, došlo k první rekonstrukci objektu a v roce 1977 bylo k chatě přistavěné patro.
Téryho chataTéryho chata je nejvýše položenou chatou s celoročním provozem. Svou polohou u Pěti spišských ples, s překrásným výhledem do doliny a majestátními štíty v jejím okolí, patří k nejvyhledávanějším místům ve Vysokých Tatrách.
Zamkovského chataNachází se ve Vysokých Tatrách na území národního parku na horní hranici lesa v ústí Malé Studené doliny v nadmořské výšce 1475 m n.m..
Bilíkova chataChata byla postavena v roce 1934 a její původní název byl Guhrova chata. V roce 1936 byla chata přestavěna a po druhé světové válce k ní byla přistavěna nová turistická ubytovna. Od roku 1946 nese objekt jméno Pavla Bilíka (1916 - 1944), inspektora finanční stráže v Horním Smokovci, účastníka SNP, popraveného fašisty v Kežmarku.
Chata pri Popradském pleseChata stojí na místě, kde již od roku 1879 vznikaly z iniciativy Uherského karpatského spolku útulny. První byla Majláthova chata, pojmenovaná podle místopředsedy spolku a liptovského podžupana Vojtěcha Majlátha. Vyhořela v roce 1880 a na původním místě ji v letech 1881-1890 nahradila nová kamenná chata, sestávající ze tří místností.
Po požáru této chaty, zde v roce 1892 vybudoval František Mariássy novou chatu, kterou však nový majitel doliny, kníže Hohenlohe nechal v roce 1897 zbourat, kvůli omezení turistického ruchu. V roce 1899 kníže Hohenlohe pod tlakem veřejnosti postavil na místě demolic novou velkokapacitní chatu, která po několika přestavbách sloužila až do roku 1961.