Jak cestovat s dětmi v létě - 7 tipů na bezstarostnou dovolenou

Pokud jste se rozhodli strávit letní dovolenou s dětmi v Čechách, je to trefa do černého!  Ušetříte si tak mnoho nervů a čekání při dlouhém cestování. Nemusíte myslet na platnost vašich pasů a hledat nejlevnější letenky, blízká spojení apod. A úspora peněz je samozřejmě také vítaným bonusem. Levné a skvěle hodnocené pobyty vhodné pro děti můžete vybírat na jednom místě u nás na SlevaDne.cz a s balením vám také pomůžeme.

1. Výběr ubytování

Nejlepší je vybrat takové ubytování, které je zaměřené na rodiny s dětmi a mají pro děti veškeré vybavení. Můžete dokonce i ušetřit a vybrat si takový pobyt, který má v balíčku rovnou děti zdarma

A aby byla letní dovolená opravdu plná nezapomenutelných radovánek, je možnost podívat se i na místa v okolí ubytování a naplánovat si tak dopředu nějaké výlety.

 

2. Teplota v autě

V létě je auto rozpálené, proto je nejvhodnější před odjezdem auto pořádně vyvětrat. Nejosvědčenější je samozřejmě klimatizace, kterou pusťte dříve, než usednete všichni do auta a teplotu zregulujte o 5-7 stupňů méně než je venku. Ochranu před horkem také zabezpečí stínítka na okna, pitný režim, pohodlné lehké oblečení či osvěžování mokrým ručníkem nebo vlhčenými ubrousky.

 

3. Cesta

Aby cesta nebyla dlouhá a byla skvělým startem a zábavou pro děti, můžete si společně zahrát hry, které vás zabaví na dlouho dobu a cesta vám tak bude rychleji ubíhat. Můžete se inspirovat 10 hrami při cestování autem nebo vlakem s dětmi.

 

4. Co mít v autě po ruce - deset věcí, které na cestě oceníte

• léky

• pytlíky na zvracení

• láhev s vodou nebo neslazeným čajem

• svačinu

• pro malé děti dudlík, plenky a bryndáček

• oblíbenou hračku nebo tablet na pohádky

• suchý i mokrý ručník (nebo vlhčené ubrousky)

• náhradní oblečení (alespoň tričko)

cestovní lékárničku

• láhev s převařenou vodou (popřípadě sterilizátor a ohřívač lahví) – pokud je potřeba

 

5. Balíme na dovolenou

Na dovolenou s dětmi budete potřebovat spoustu věcí, jako například hygienické potřeby, boty, plavky, ručníky, pyžama..... ale pokud patříte k těm, kdo potřebují vyloženě seznam a odškrtáváte si již sbalené věci, vytvořili jsme ho za vás. Je samozřejmě možné cokoliv doplnit, zde je to nejdůležitější pro celou vaši rodinu.

 

6. Věci, které se hodí mít s sebou

• Dětská postýlka - pokud váš vybraný hotel nebo penzion nemá k zapůjčení (je dobré zjistit si předem), vezměte tu svoji s sebou, i když trávíte noci ve společné posteli, protože nikdy nevíte, jak budou postele řešené.

• Nosítko nebo šátek - pokud je vaše dítko ještě malé. Některá výletní místa jdou jen těžko zdolat s kočárkem.

• Oblečení pro děti navíc – děti holt zašpiní více prádla za den než vy za týden

• Prášek na praní (pro přeprání věcí, pokud nechcete balit celý šatník)

Síťka proti komárům či otravným mouchám na kočárek nebo postýlku

Dostatek hraček s sebou – s balením vám pomohou samy děti, aby se nezapomnělo na ty nejoblíbenější

• Opalovací krém a pokrývka hlavy, ať už je vaše dítě jakkoliv velké

Nejlevnější cestovní pojištění si sjednáte díky online srovnávači.

• A pokud něco zapomenete, nezoufejte. Dovolená v Čechách má jednu velkou výhodu, a to, že se všude domluvíte a ve většině případů se nacházíte v civilizaci :)

 

7. Vzpomínky

A v neposlední řadě myslete na to, že dovolená je o společných zážitcích a vzpomínkách a proto doporučujeme mít s sebou fotoaparát nebo telefon, co vám dělá obrázky, jak malované. Však pohlednici můžete nahradit kvalitní MMSkou.

 

Kam s nimi? 

Nemáte-li ještě vybranou dovolenou, podívejte se na tyto pobyty. Najdete tam vše, co děti potřebují a ještě k tomu je můžete vzít zdarma. 

Špindlerova bouda / 2 osoby + dítě zdarma / polopenze / wellness

Chci do Špindlu

 

 

Parkhotel Sokolov / 2 osoby + 2 děti zdarma / polopenze / wellness

Chci do Sokolova

 

 

Zámeček Ostrov s vlastní farmou / 2 osoby + dítě zdarma / BIO polopenze

Chci na zámeček

 

 

Český ráj / 2 osoby + dítě zdarma / polopenze / bazén a sport

Chci do Českého ráje

 

 


Sdílej článek na sociálních sítích:

SlevaDne využívá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat vaši uživatelskou zkušenost a pro marketingové účely. Více informací najdete zde. Rozumím