Testovali jsme Hotel Lenka*** ve Špindlerově Mlýně

Ve Špindlerově Mlýně si můžete vybrat opravdu ze široké nabídky ubytování, a to jak přímo v centru u bílého mostu, tak i v okolí centra nebo přímo na vrcholcích hor. Já si s rodinou vybrala ubytování v hotelu Lenka, který je pouze 10 minut chůze od centra Špindlu.

Ve Špindlerově Mlýně jsem byla už několikrát, a jelikož je tam opravdu krásně a je vždy co dělat, rozhodli jsme se strávit svou rodinnou dovolenou zase zde. Bylo okolo 16 hodin odpoledne a my se rozhodli odjet, a to hned, ještě dnes. Recepční v hotelu Lenka byla opravdu velice ochotná a rezervaci nám ještě na ten samý den potvrdila. Určitě nedoporučujeme dělat si takové rezervace na poslední chvíli, ale my se rozhodli to prostě risknout a nakonec jsme měli štěstí na zcela poslední pokoj :)

Měli jsme velice prostorný pokoj s velmi pohodlnou manželskou postelí,  LCD televizí a koupelnou se sprchovým koutem. Připravena byla i dětská postýlka, o kterou jsme si zažádali předem.

Hotel se nachází asi 300 m od sedačkové lanovky ve skiareálu Svatý Petr, což je opravdu paráda. Auto můžete zaparkovat na dvou místech – buď hned nahoře u hotelu nebo pod hotelem na dolním parkovišti. Obě jsou však velice dobře přístupné do hotelu. Hotel není bezbariérový, takže kočárek musel zůstat v autě, ale s tím jsme počítali a na pokoji kočárek mít stejně nemusíme.

Večeře se podávají do 20:00 hodin, ale kuchař na nás s večeří počkal, jelikož jsme nahlásili pozdější příjezd. Jídlo zde musíme opravdu pochválit a vyzdvihnout velké porce. K večeři se podává polévka, hlavní jídlo a dezert. Polévka a dezert jsou vždy dané bez možnosti výběru. Hlavní jídlo si můžete vybrat den předem. V nabídce najdete také domácí limonády, ta obzvlášť netradiční je smrková. Jakékoliv pití se dá dokonce odnést i na pokoj s příslibem, že druhý den sklo přinesete zpět. Pivo zde točí Kozla 11° a zaplatíte za něj 45 Kč, což je ve Špindlu naprosto běžná cena (dokonce jedna z těch levnějších, v centru už je cena 50 Kč a více).

Na druhý den jsme měli naplánované výlety, tak jsme se pořádně posílili na snídani, kde v nabídce švédských stolů najdete klasiku ve formě pečiva, zeleniny, ovoce, šunky, sýrů, sladkého, müsli, vajíček, klobás a dalších jiných dobrot. 

Restaurace jsou na dvě části. V té jedné najdete již zmiňované švédské stoly s barem a v té druhé části dětský koutek. Pokud tedy přijedete s ratolestmi, můžete si své jídlo vzít do té druhé části restaurace, kde si v klidu vypijete ranní kávičku, zatímco se dětičky krásně zabaví a nechají vás nabrat sílu na odpolední túry :)

V hotelu se nachází také sauna. Bohužel jsme ji nevyzkoušeli, jelikož byla sauna venku (slunečno, 34 °C). V nabídce mají také relaxační masáže. Jejich širokou nabídku naleznete na hotelovém pokoji či na recepci, kde si je možné masáže zarezervovat.

Do centra města to trvalo opravdu 10 minut chůze. Dá se jít po silnici nebo po vedlejší trase podél silnice, kde auta nejezdí. Kočárkem si však po této vedlejší cestě docela zadrncáte :)

Určitě se projděte po bílém mostě. Když budete mít štěstí, můžete natrefit na Krakonoše a udělat si tak netradiční fotku. Krakonoš má snad 2 metry a vypadá opravdu věrohodně.

A kam se vydat na výlet? Je tolik krásných míst, které Špindl nabízí... Za pár dní toho moc navštívit nestihnete, je vhodné si tedy vaše cílové cesty dobře naplánovat předem (a nebo jezdit každý rok jako my :) ). Inspirovat se však můžete i v našem dalším článku: Kam do Špindlu s dětmi.

 

Koupit pobyt v hotelu Lenka

 


Sdílej článek na sociálních sítích: