9,2

Vynikající hodnocení
(28 hodnocení)

Oblíbený pobyt na hradě Tolštejn v Českém Švýcarsku na 2 noci až do října 2021

Dlouhá Platnost Dlouhá Platnost

Lokalitahrad Tolštejn, Lužické hory - Jiřetín pod Jedlovou (mapa)

Platnost Platnost kupónu je od dnes do 31.10.2021 dle dostupnosti.

Nemáte před jménem vznešený titul, ale stejně byste chtěli bydlet na hradě? Žádný problém a na hradě Tolštejn nádavkem přidají krásné okolí v nejsevernějším výběžku České republiky. České Švýcarsko nabízí nekonečné možnosti zajímavých výletů a zábavy. Čeká vás příjemné ubytování ve dvoulůžkovém pokoji přímo na hradě Tolštejn a polopenze v hradní restauraci s výhledem do okolí přímo od stolu.

Vychutnejte si božský klid v nejsevernějším výběžku České republiky, uprostřed všudypřítomné nedotčené přírody plné míst, která Vás jistě osloví. Ubytujeme Vás  na hradě Tolštejn, s panoramatickým výhledem do kraje, včetně polopenze a to doslova za hubičku.

Ubytování

Připraven pro Vás bude dvojlůžkový pokoj, se společným sociálním zařízením na patře. Vaše domácí miláčky vezměte klidně s sebou, jsou vítáni. 

Hradní restaurace

Když sestoupíte ze skalní vyhlídky čnící nad zříceninou hradu Tolštejn, čeká na Vás příjemné překvapení. Nejen, že si v hradní restauraci vychutnáte každý den servírované snídaně a večeře, ale užijete si i ten nejkrásnější výhled do údolí přímo od stolu. V nabídce je celá řada výborných jídel i skvělé pivo Kocour.

V létě můžete posedět na prosluněné terase a užívat si pohled na okolní hradby a nechat se unášet atmosférou středověkého hradu.

Výlety

Pro nespočet značených turistických i cyklistických tras všech obtížností je oblast výzvou pro sportovní nadšence a milovníky pěších výletů se zajímavými cíli v bezprostředním okolí.

Zmiňme například rozhlednu Jedlovou s kruhovým výhledem do okolí, Panskou skálu, unikátní ukázku sloupcové odlučnosti čediče, který vyčnívá z náhorní plošiny mezi Kamenickým Šenovem a Práchní, Šluknovský zámek s krásným parkem bohatým na vzácné dřeviny, v okolí je toho však mnohem, mnohem více. 

Národní park České Švýcarsko je součástí širší oblasti Labských pískovců, nazývané již po dvě staletí Českým a Saským Švýcarskem. Zásluhu na tomto romantickém názvu krajiny mají mimo jiné i dva švýcarští malíři Adrian Zingg a Anton Graff, kteří v druhé polovině 18. století působili na Akademii v Drážďanech a svým výtvarným dílem položili základy zdejší vedutové tvorbě a propagaci přírodních krás.

Typické jsou nesčetné skalní hřbety, kaňony, pískovcové věže a stolové hory strmící nad nedohledným mořem lesů, které doslova ohromí vnímavého návštěvníka.

Pravčická brána – symbol Českého Švýcarska je jednou z největších zajímavostí, zároveň i národní, přírodní památkou, považovanou za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska, ale také největší skalní bránu ve střední Evropě. Neuvěřitelným rozpětím 26 metrů a výškou 16 metrů budí přirozený respekt. Sokolí hnízdo, slavný zámeček, kde můžete posedět ve stylové restauraci, je její nedílnou součástí. 

Další z mnoha výletů v okolí šluknovského výběžku najdete ZDE

www.restaurace-tolstejn.cz

Flexi nabídkaFlexi nabídka

Kupón si můžete kdykoliv vyměnit za kredit. Zjistit více

Co se nám na této nabídce nejvíce líbí

 • Pobyt na hradě v pokoji s výhledem
  Pobyt na hradě v pokoji s výhledem
 • Oblíbený pobyt se skvělým hodnocením hostů
  Oblíbený pobyt se skvělým hodnocením hostů
 • Zvířata vítána
  Zvířata vítána
 • Dítě do 3 let zdarma
  Dítě do 3 let zdarma
 • Chutná polopenze ve stylové restauraci
  Chutná polopenze ve stylové restauraci

1 790 Kč

Běžná cena: 2 080 Kč

Věrnostní body Nákupem získáte
minimálně 1790 bodů

Vyberte si z následujících možností

Věrnostní body Nákupem získáte
minimálně 1790 bodů

Hodnocení zákazníků SlevaDne

9,2

Vynikající hodnocení

28 hodnocení

24 zákazníků doporučuje

10

krásná příroda za málo peněz,výborné služby

Marie, 13. listopadu 2019

Hodnotil nabídku 4 dny/3 noci pro 2 osoby s polopenzí


10

Krásné romantické místo - určitě se zase vrátíme.

Marie, 11. listopadu 2019

Hodnotil nabídku 4 dny/3 noci pro 2 osoby s polopenzí

Kontakt

hrad Tolštejn

Rozhled 79
40756 Jiřetín pod Jedlovou
+420 774 742 069

info@restaurace-tolstejn.cz
www.restaurace-tolstejn.cz

Zobrazit partnerskou stránku

Aktivity v okolí

12
km
Panská skála

Panská skála

Panská skála se nachází v Libereckém kraji a je volně přístupná všem turistům. Zajímavou skálu dělá právě sloupcové odlučování čediče při tuhnutí magmatu. Varhany, jak se Panské... Víc skále také říká, jsou zařazeny mezi Národní přírodní památky.

17
km
Zámek Lemberk

Zámek Lemberk

Před zámkem Lemberk zde stál hrad ze 13. století. V 16. století byl hrad přestavěn na renesanční zámek. Ve století sedmnáctém dostal zámek podobu z dob ranného baroka. Z této doby... Víc pochází i zdobená kaple. Od roku 1945 je zámek ve vlastnictví státu.

19
km
Zřícenina vodního hradu Lipý

Zřícenina vodního hradu Lipý

Hrad byl založen koncem 13. století rodem Ronovců. Nachází se blízko řeky Ploučnice, která vytváří spoustu meandrů a slepých ramen. Návštěva je doporučována zamilovaným pár... Vícům. Historie hradu je velmi spjata s historií města.

21
km
Hrad Grabštejn

Hrad Grabštejn

Jde o gotický hrad z poloviny 13. století, který byl v 16. století přestavěný na renesanční zámek. Z hradní věže budete mít možnost dohlédnout až do Německa a Polska. Veřejnost se... Víc na hrad podívala poprvé v roce 1993. Každoročně se na hradě koná benefiční koncert ve prospěch hradu.

21
km
Pravčická brána

Pravčická brána

Jedná se o nejnavštěvovanější přírodní úkaz na území České republiky. Její rozměry jsou úctyhodné a při pohledu z blízka se zdají být ještě větší. Pokud se rozhodnete pro... Víc Pravčickou bránu, navštivte také výletní zámeček Sokolí hnízdo. Historie a architektonický styl vás jistě osloví.

31
km
Muzeum papírové krásy

Muzeum papírové krásy

Toto muzeum je soukromé a bylo otevřeno v roce 2014. Uvidíte zde staré papíry, pohlednice, dopisní papíry, časopisy a další. Součástí muzea je i expozice současné fotografie.

31
km
Máchovo jezero

Máchovo jezero

Je to největší rybník v Libereckém kraji a osmý největší v České republice. Vstup do vody je velmi pozvolný. Zajímavostí jezera je Jarmilina skála, kde se nacházel v letech... Víc 1936–1938 pomník Karla Hynka Máchy. Založení rybníka se datuje většinou k roku 1366. Máchovo jezero je využíváno především k rekreačním účelům.

31
km
Rozhledna Heřmanice

Rozhledna Heřmanice

Heřmanická rozhledna je bezplatně přístupná výšková stavba umožňující rozhled po okolní krajině. První návštěvníci se z rozhledny do kraje podívali až v září roku 2012. Stavba je... Víc ze dřeva a má tvar okurky nebo též mužského přirození, což nezakrývají ani autoři projektu.

32
km
Ještěd

Ještěd

Ještěd leží v nadmořské výšce 1012 metrů. Na vrcholu naleznete známý televizní vysílač. Na vrchol se můžete nechat vyvézt lanovou dráhou, nebo si kopec vyšlápnout po svých. Od... Víc vysílače si vychutnejte výhled na Liberecko a okolí. Na svazích se pak nachází lyžařské středisko.

32
km
Minipivovar Studánka

Minipivovar Studánka

Minipivovar studánka je rodinný pivovar založený v dubnu 2009. Studánka se nachází podle liberecké části Krásná Studánka, ve které se nachází. Ochutnáte zde piva jako jsou... Víc Studánecký Antal 10°, Gallasův ležák 12°, Studánecký Flik 11° a Sládkův speciál 16°. Otevírací doba je rozdělena na letní a zimní provoz.

32
km
ZOO PARK Doksy

ZOO PARK Doksy

Zoo park, kde najdete zvířata cirkusové rodiny Berouskových. V zoo parku je jen několik zvířat (lvi, zebry, velbloudi, kozy, prasata, tygři...atd.), ale návštěvu zoo parku i... Víc přesto vřele doporučujeme, zažijete tu totiž to, co nikde jinde.

34
km
EKOPark Liberec

EKOPark Liberec

Je to první volnočasový EKOPark v Liberci. Nachází se skoro v centru Liberce. Rozloha parku je 10 000 m². Park je zaměřený na ekologii, ekonomiku, vzdělávání, kulturu, životní... Víc prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity, které využívají všechny věkové kategorie.

Mohlo by Vás zajímat